Nexo P15 to najnowszy i zarazem największy model wchodzący w skład niezwykle popularnej serii P+. Dzieło francuskich projektantów to wszechstronne narzędzie typu Poin Source, które znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach dzięki ponad przeciętnej jakości wykonania i oferowanym parametrom.

Model P15 wyposażono w potężny, neodymowy przetwornik LF o średnicy 15”, wsparty przez 3-calowy membranowy driver wysokotonowy w konfiguracji współosiowej. Co ciekawe, urządzenie może działać zarówno w trybie aktywnym lub pasywnym. Kolumna oferuje wysoką dynamikę oraz szczytowy SPL na poziomie 139 dB  (w trybie pasywnym) oraz 141 dB (w trybie aktywnym). Pasmo przenoszenia nowego modelu zawiera się w zakresie od 57 Hz do 20 kHz. Solidna brzozowo-topolowa obudowa kolumny została wyposażona w gwintowane wkładki po obu jej stronach oraz w tylnej części w celu podłączenia akcesoriów montażowych.

Dzięki niskoprofilowemu kształtowi oraz możliwości szybkiej zmiany kierunkowości z 60×60 na asymetryczną, P15 sprawdzi się świetnie zarówno jako nagłośnienie frontowe, strefowe, jak i jako odsłuch typu wedge. Po więcej informacji odsyłamy bezpośrednio na stronę producenta lub do polskiego dystrybutora marki Nexo – firmy Lauda Audio.