Zalety aktywnych, kolumnowych systemów nagłośnieniowych doceniło wielu użytkowników. Dyskretne i eleganckie znajdują zastosowanie w wielu realizacjach, takich jak imprezy okolicznościowe, małe koncerty, różnego rodzaju eventy itp. Do takich właśnie celów został skonstruowany nowy system włoskiej marki ZZIPP o nazwie ZZEPHYRUS200.

Opisywany system nagłośnieniowy składa się z trzech zasadniczych elementów – dwóch modułów tworzących słupek z 8 przetwornikami średnio-wysokotonowymi o średnicy 2,75″ oraz bazy mieszczącej głośnik basowy 10″, 2-kanałowy wzmacniacz cyfrowy o mocy 400 + 30W i 24-bitowy procesor DSP. Na pokładzie urządzenia znajdziemy limiter oraz odbiornik Bluetooth do strumieniowania muzyki z urządzeń przenośnych. Cyfrowy procesor umożliwia wybór jednego z 3 gotowych presetów: SPEECH, DJ, LIVE pozwalających na szybkie i bezproblemowe przystopowanie sprzętu do danej sytuacji. ZZEPHYRUS jest wyposażony w  2 symetryczne wejścia liniowe (XLR), wyjścia THRU (XLR, symetryczne) oraz dodatkowe wyjście SUB OUT (XLR).

Zarówno moduł średnio-wysokotonowy jak i subwoofer mają niezależną regulację głośności. Co ciekawe, subwoofer może pracować w pozycji pionowej lub poziomej. Całość została zamknięta w solidnej i wytrzymałej obudowie MDF z metalową maskownicą gwarantującą odporność na uszkodzenia mechaniczne.