off festiwal

System nagłośnieniowy Alcons Audio po raz kolejny zagrał na OFF Festivalu, który odbył się w dniach 5-7.08.2022 w Katowicach. Podczas tegorocznej edycji imprezy urządzenia holenderskiej firmy zostały użyte do nagłośnienia sceny T Tent: wykorzystano systemy LR18, QR24 oraz wzmacniacze Sentinel10. Za realizację sceny T Tent odpowiadała firma AudiofriQ.

Do nagłośnienia sceny T Tent, na której zagrali artyści z Polski, USA, UK, Holandii, Belgii i Niemiec, wykorzystano 16 modułów systemu liniowego Alcons Audio LR18 (po 8 modułów na stronę) zbudowanych w oparciu o dwa 8-calowe przetworniki LF, 6,5 calowy przetwornik MF i współosiowe 7-calowe źródło wstęgowe Pro-Ribbon w połączeniu z 12 basami BQ221 w konfiguracji mono. Za wsparcie pokrycia pierwszych rzędów odpowiadały dwa modułowe głośniki kolumnowe QR24 bazujące na podwójnych 12-calowych przetwornikach Pro-Ribbon. Całość systemu napędzana była 7 autorskimi wzmacniaczami klasy Hi-End Alcons Audio Sentinel10, sterowanymi za pośrednictwem oprogramowania ALControl.

„Systemy Alcons Audio są wyjątkowe ze względu na zastosowanie przetwornika Pro Ribbon, które w połączeniu z najwyższej jakości elementami LF i MF oraz unikalnym wzmacniaczami zapewniają w pełni przewidywalne, wyjątkowo naturalne i niezwykle selektywne brzmienie oraz w 100% zrównoważony balans tonalny przy dowolnym poziomie SPL” – wyjaśnia Grzegorz Fotek, prezes firmy Aplauz – oficjalnego przedstawiciela marki Alcons w Polsce.

„Użyty na scenie T Tent system zabrzmiał niespotykanie naturalnie. Nawet przy poziomach rzędu 105 dBA system nie „krzyczał”, dźwięk pozostał niezniekształcony i przyjemny. Strojenie wymagało od realizatora minimalnych ruchów, ponieważ fabryczne presety są w zasadzie gotowe do grania. Co istotne, nie było konieczności ingerencji w pasmo 2-3 kHz, a jeżeli już taka wystąpiła to wynikała ona bardziej z charakteru materiału niż z systemu. Bardzo pozytywne opinie pochodziły od realizatorów zespołów Q (USA), Altin Gün (Holandia) oraz Amenra (Belgia), ich reakcją po pierwszych dźwiękach był szeroki uśmiech na twarzy i dopytywanie o nazwę systemu” – powiedział Radosław Strzeżek z firmy Aplauz, odpowiedzialny za realizację, konfigurację, pomoc zewnętrznym realizatorom i wsparcie techniczne systemu Alcons na OFF Festivalu.

„Jesteśmy dumni, że system Alcons – marki, którą reprezentujemy w Polsce – po raz kolejny zagrał na festiwalu OFF, będącym w europejskiej czołówce tego typu imprez. Cieszymy się również, że realizatorzy i artyści docenili jakość tego nagłośnienia” – podsumował Grzegorz Fotek.