AtlasIED jest uznanym producentem systemów komunikacyjnych nowej generacji oraz komercyjnych urządzeń audio-wideo, które chronią, informują i zapewniają rozrywkę w edukacji, transporcie, hotelarstwie, przemyśle, sektorze bezpieczeństwa oraz na rynkach korporacyjnych. Katalog produktów jest niezwykle bogaty i obejmuje systemy nagłaśniania, systemy komunikacji awaryjnej, produkty interkomowe i telekomunikacyjne, systemy maskowania dźwięku, adresowalne systemy nagłośnieniowe IP, strefowe systemy przywoławcze, specjalistyczne szafy rackowe na sprzęt elektroniczny, wewnętrzne i zewnętrzne systemy głośnikowe, statywy mikrofonowe, statywy głośnikowe i wiele innych akcesoriów instalacyjnych.

Oferta firmy obejmuje 2000 specjalistycznych produktów audio, których jakość potwierdza ponad 80-letnie doświadczenie produkcyjne. Jest to najszersze i najbardziej kompleksowe portfolio produktów w komercyjnej branży audio. AtlasIED to prawdziwy dostawca z jednego źródła, który dopasowuje się dokładnie do potrzeb Twojej firmy. Systemy AtlasIED są używane przez największe przedsiębiorstwa, takie jak firmy z listy Fortune 1000, szkoły, uniwersytety, zakłady produkcyjne, węzły transportu publicznego, areny sportowe, szpitale, hotele i duże sieci sklepów detalicznych. Rozwiązania marki znajdują się również w mniejszych firmach, takich jak lokalne kawiarnie, bary, restauracje czy obiekty kultu religijnego.

Od ponad 85 lat AtlasIED ma udokumentowaną historię poświęcenia się sukcesowi  partnerów biznesowych i branży audiowizualnej jako całości. W miarę jak technologia staje się wszechobecna, a systemy są przenoszone do sieci, AtlasIED wprowadza rozwiązania, by sprostać wyzwaniom technologicznym w powiązanych branżach, takich jak IT i bezpieczeństwo. Ich wszechstronne, rozbudowane portfolio i dziesięciolecia doświadczeń oferują partnerom wyjątkową wartość: zdolność do obsługi wielu rynków za pomocą wzajemnie połączonych i zintegrowanych rozwiązań zaprojektowanych z rozmysłem.
Firma jest globalnym producentem elektroniki dostarczającym kompleksowe rozwiązania audio dla komercyjnych środowisk biznesowych. Na stronie producenta możemy znaleźć deklarację, która dokładnie obrazuje obszar działalności firmy i podejście w tworzeniu kompleksowych rozwiązań: „Oszczędzamy czas i pieniądze organizacji dzięki efektywnemu wykorzystaniu systemów komunikacji audio, jednocześnie pomagając w utrzymaniu bezpiecznego środowiska pracy. Osiągamy to dzięki naszym wiodącym w branży systemom masowego powiadamiania, bezpieczeństwa życia, VoIP i prywatności mowy. Nasze technologie bezproblemowo łączą się i integrują z istniejącymi i przyszłymi infrastrukturami analogowymi i informatycznymi”.

Od teraz produkty i rozwiązania AtlasIED dostępne są również w Polsce dzięki firmie Lauda-Audio.