Firma Sennheiser zaprezentowała nowe dokanałowe słuchawki dla wyrafinowanych audiofilów. Model IE 600 gwarantuje przyjemność odsłuchu już na poziomie atomowym dzięki specjalnym materiałom użytym do stworzenia wyjątkowo wytrzymałej obudowy.  W połączeniu ze starannym wykonaniem i doskonałym strojeniem słuchawki zapewniają nieprawdopodobnie naturalny dźwięk, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Dzięki opatentowanemu procesowi drukowania 3D, obudowy IE 600 zostały wykonane z amorficznego cyrkonu ZR01 – metalu o podobnej do szkła strukturze atomowej, która nadaje mu trzykrotnie większą twardość i odporność na zginanie w porównaniu z wysokogatunkową stalą. Amorficzny cyrkon ZR01 — poza zastosowaniem w produktach ultrawysokiej jakości, takich jak IE 600 — jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle kosmicznym. Został użyty, między innymi, do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość w ekstremalnych warunkach. Dzięki wielu skomplikowanym procesom obróbki uzyskuje się piękne wykończenie powierzchni obudowy słuchawek, które są wyjątkowo odporne na korozję i zarysowania. To gwarantuje, że IE 600 będą służyły przez wiele lat, a ich charakterystyczny, doskonały wygląd pozostanie bez zmian.

IE 600 powstają podczas drobiazgowego procesu produkcyjnego, który jest znakiem rozpoznawczym rodziny audiofilskich słuchawek Sennheiser IE. Zostały zaprojektowane w Niemczech, a produkowane są w najnowocześniejszych fabrykach produkcyjnych przetworników Sonova Consumer Hearing w Irlandii, zgodnie z najwyższymi standardami. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych tego typu na świecie i ma jeden cel: przewyższenie oczekiwań audiofilów w zakresie wykonania.

„W zespole zajmującym się rozwojem produktów audiofilskich uważnie słuchamy opinii naszych pełnych pasji klientów. IE 600 zapewnia neutralne, referencyjne strojenie w połączeniu z najlepszą w branży technologią miniaturowych przetworników. Zmieniająca paradygmat wydajność akustyczna jest odpowiednio ubrana w najwyższej jakości amorficzny cyrkon. IE 600 będzie punktem odniesienia dla najbardziej wymagających entuzjastów mobilnego audio” – mówi Jermo Köhnke, Product Manager w Sennheiser Audiophile.

Muzyka staje się bliższa
Równie charakterystyczna jest jakość dźwięku IE 600 połączona z innowacyjną konstrukcją obudowy i precyzyjnie uformowanymi komorami rezonatorów. Słuchawki przybliżają słuchacza do muzyki, pozwalając odkryć nowe akcenty i szczegóły. Podwójne komory rezonatorów są kluczem do wysokiej jakości dźwięku: precyzyjnie ukształtowane z zachowaniem ścisłych tolerancji, sprawiają, że nawet najdrobniejsze tekstury muzyki są słyszalne, jednocześnie eliminując rezonanse maskujące, które – w przypadku miniaturowych słuchawek – mogą przesłaniać wyższe częstotliwości.

IE 600 osiągają wyjątkową, praktycznie wolną od zniekształceń reprodukcję muzyki, dzięki pojedynczemu 7-milimetrowemu przetwornikowi Sennheiser TrueResponse, odpowiedzialnemu za bardzo szeroki zakres częstotliwości i bardzo niskie zniekształcenia tych słuchawek. IE 600 zostały dostrojone w celu uzyskania neutralnego tonalnie,  bliskiego i emocjonalnego dźwięku. Zapewnia to realistyczne brzmienie, które jest szczególnie wyraziste podczas występów wokalnych. System akustyczny został również zoptymalizowany pod kątem uzyskania stromego nachylenia basów, co zapewnia potężną, ale szybką i dokładną reprodukcję niskich częstotliwości.

 

Dopasowane do użytkownika
IE 600 oferują mocny dźwięk w małej, ergonomicznej konstrukcji. Pozłacane złącza MMCX są osadzone w obudowie, co zapewnia większą stabilność. Są kompatybilne z kablami 4,8 mm i mniejszymi, co umożliwia słuchaczom podłączenie do szerokiej gamy źródeł dźwięku, a także komponentów hi-fi z symetrycznymi wyjściami. Aby umożliwić wybór pomiędzy symetrycznymi i niesymetrycznymi kablami wzmocnionymi para-aramidem, do modelu IE 600 dołączone są zarówno rozmiary 3,5 mm, jak i 4,4 mm. Dwa różne rodzaje końcówek dousznych — z silikonu i pianki z pamięcią kształtu — dostarczane w trzech rozmiarach zapewniają wygodne dopasowanie do każdego ucha, a elastyczne, regulowane zaczepy na uszy dodatkowo zwiększają komfort podczas długich sesji odsłuchowych.