Łącząc w sobie najlepsze wzory pokrycia, charakterystyczne dla większych głośników naściennych z estetyką głośników sufitowych, EdgeMax tworzy zupełnie nową kategorię produktów.

Dokładnie 7 czerwca 2017 roku Bose Professional ogłosiło wprowadzenie sufitowych głośników premium EdgeMax. Są one wyposażone w opatentowaną technologię Bose PhaseGuide, która zapewnia pokrycie wypełniające całe pomieszczenie, udoskonalając jednocześnie jakość dźwięku w porównaniu z konwencjonalnymi głośnikami sufitowymi.

Zaprojektowane do montażu przy ścianach, głośniki EdgeMax emitują pasmo wysokotonowe w pomieszczeniach o szerokości do 20 m, wykorzystując jedynie przyścienne miejsca montażu, i są w stanie skutecznie pokryć obszar wymagający użycia nawet czterech tradycyjnych głośników sufitowych o stożkowym pokryciu. Dzięki temu, korzystając z głośników EdgeMax, można zrezygnować ze stosowania standardowych głośników sufitowych, montowanych w środku pomieszczenia lub głośników montowanych naściennie. Z uwagi na wyjątkowy wygląd i spójny wzór pokrycia produkty EdgeMax to dla instalatorów gwarancja łatwego montażu oraz doskonale wyglądający i doskonale brzmiący efekt końcowy. Dodatkowo głośniki EdgeMax zapewniają znakomitą zrozumiałość mowy i pełne pasmo przy muzyce, co czyni je idealnym rozwiązaniem do przestrzeni komercyjnych, przemysłowych, instytucji i zastosowań prywatnych.

„Nowe sufitowe głośniki EdgeMax naprawdę tworzą nową jakość głośników” – mówi Alan B. Shirley, Product Line Manager Bose. „Łącząc w sobie najlepsze wzory pokrycia, charakterystyczne dla większych głośników naściennych z estetyką głośników sufitowych, które są preferowane przez większość architektów, projektantów wnętrz i integratorów, głośniki EdgeMax zapewniają doskonałą jakość dźwięku i pokrycie, jednocześnie redukując liczbę wymaganych głośników, w porównaniu do tradycyjnych modeli” – dodaje.

Głośniki sufitowe EdgeMax są dostępne w dwóch wzorach pokrycia poziomego. Model EdgeMax EM90 dostarcza nominalne pokrycie poziome 90° i jest przeznaczony do montowania w narożnikach pomieszczenia. Model EdgeMax EM180 zapewnia 180° pokrycie poziome i jest przeznaczony do montażu przyściennego centralnie.

Oba modele charakteryzują się asymetrycznym, siedemdziesięciopięciostopniowym pokryciem pionowym, które jest zoptymalizowane pod kątem wysokości sufitu.Głośniki sufitowe EdgeMax zostały zaprezentowane podczas InfoComm 2017. Planowana data wprowadzenia do sprzedaży to czwarty kwartał 2017 roku.

Tagi:

bose