Firma Brill AV Media poszerzyła swoje portfolio sprzętowe o rozbudowany zestaw opraw Brighter Lighting. W sumie Brill zainwestował w 80 oświetlaczy Atom R+ oraz 40 sztuk modelu Pixel Strobe IP.

Brill AV Media to firma o ugruntowanej pozycji na rynku i sporym doświadczeniu, realizująca po kilkaset wydarzeń rocznie. Nic więc dziwnego, że kryteria, którymi kierowano się podczas wyboru nowych urządzeń były dość mocno wyśrubowane. Brill szukał urządzeń o określonych funkcjach i parametrach. W obydwu wypadkach liczyła się możliwość kontroli sekcji, moc i jakość samego światła, a także niezawodności oraz możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.  Po wnikliwych testach ostatecznie zdecydowano się na wybór urządzeń marki Brighter Atom R+ oraz Pixel Strobe IP, łącznie 120 opraw.

Jak powiedział Przemek Stawicki, dyrektor operacyjny Brill AV Media: „Realizujemy kilkaset projektów każdego roku, dlatego stawiamy na sprawdzony i niezawodny sprzęt. Na nasz wybór duży wpływ miała wysoka odporność na warunki atmosferyczne, która pozwala na korzystanie z naświetlacza w każdych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie urządzenia te będą pracować na takich wydarzeniach jak festiwal Audioriver na plaży w Płocku czy jeździć po całej Europie w ramach żużlowego FIM Speedway Grand Prix. Tego typu wydarzenia to prawdziwy test niezawodności urządzeń scenicznych. Dużą zaletą tych urządzeń jest też to, że urządzenie można kontrolować bezprzewodowo przez wbudowany odbiornik DMX Wireless Solution. Plusami są też: niezależna kontrola poszczególnych sekcji urządzenia czy system mocowania dodatkowych akcesoriów na neodymowe magnesy, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe.”