Któż nie zna popularnego naświetlacza CLF Ares. Obecnie został zastąpiony modelem o nazwie Sera. Nowe urządzenie holenderskiego producenta to dwa razy większa moc oraz wyższa jakość światła CRI. Sera oferuje wszystko, co jest niezbędne do profesjonalnych zastosowań scenicznych takich jak koncerty, festiwale i eventy, a także sprawdzi się w roli oświetlenia architektonicznego.

CLF Sera to niezwykle wydajna oprawa LED typu wash, która doskonale nadaje się do oświetlania dużych powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków dzięki stopniowi ochrony IP65. Sercem oprawy jest układ 40 skalibrowanych diod LED RGBL o dużej mocy (red, green, blue, lime) z możliwością dostosowania gamy kolorystycznej przez zastosowanie odpowiedniego trybu do RGBW. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może wybrać opcję, która jest dla niego bardziej przydatna, a urządzenia będą lepiej współgrały w sytuacji kiedy pojawią się na jednym wydarzeniu ze swoim poprzednikiem – modelem ARES.

Układ diod jest podzielony na cztery indywidualnie sterowane poziome segmenty. Sera oferuje kąt wiązki 15,6° lub 28° bez dyfuzora, który można łatwo można zmienić za pomocą systemu filtrów magnetycznych. Warto dodać, że urządzenie jest wyposażone w inteligentny system cichego chłodzenia, który umożliwia kontrolę wentylatora szczególnie przydatną  w przypadku realizacji telewizyjnych i teatralnych. Podsumowując, Sera to wszechstronna lampa LED, która sprawdzi się w wielu profesjonalnych zastosowaniach.