Podczas targów InfoComm 2019 firma Community zaprezentowała nową linię wzmacniaczy mocy ALC.

Nowe wzmacniacze zapewniają: routing sygnału, przełączanie stref, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP), ograniczniki ochronne, zdalne monitorowanie oraz funkcje wzmocnienia sygnału, wymagane pomiędzy mikserem i głośnikami, w niemal każdym zastosowaniu zespołów głośnikowych Community. Standardowe protokoły komunikacyjne Ethernet pozwalają na szybkie zaprojektowanie systemu, kontrolę systemu i jego zdalne monitorowanie. Wejścia analogowe i Dante®, znajdujące się w każdym modelu, można przypisać na kanał w konfiguracji statycznej lub przełączania awaryjnego/tworzenia kopii zapasowej, co umożliwia szybką i łatwą integrację z dowolnym nowym lub istniejącym systemem.

Trzy modele wzmacniaczy ALC zostały precyzyjnie dobrane pod kątem spełnienia potrzeb w stosunku do wszystkich modeli zespołów głośnikowych Community: ALC-404D (4 kanały x 400 W), ALC-1604D (4 kanały x 1600 W) i ALC-3202D (2 kanały x 3200W). Mostkowane pary kanałów obsługują obciążenia o wartości do 4 omów przy podwójnej mocy pojedynczego kanału, zapewniając dodatkową elastyczność dla rzeczywistych zastosowań głośników Community.

Specjalnie opracowane presety dla głośników Community obejmują korektę, filtry górnoprzepustowe i wielostopniowe ograniczniki dostosowane do każdego modelu, zapewniając niezmienną jakość dźwięku i pełną ochronę głośników w każdej aplikacji. Ponadto, każdy preset dla poszczególnego głośnika Community zawiera informację o mocy głośnika i impedancji. Dzięki temu oprogramowanie systemu może wyświetlić całkowitą moc i impedancję wielu połączonych równolegle głośników, co dodatkowo redukuje czas i wysiłek wymagany do skonfigurowania kompletnego systemu oraz wyboru odpowiednich modeli ALC wraz z ich konfiguracją kanałów wyjściowych.

Wzmacniacze ALC ograniczają poziom złożoności i zwiększają wydajność systemu w każdej instalacji. Kompaktowe rozmiary, 2 lub 4 kanały w 1 RU, redukują koszty szafy rack i minimalizują wymaganą przestrzeń montażową. Wiodący w branży zintegrowany procesor DSP zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe urządzenia peryferyjne, co znacznie redukuje nakłady i koszty instalacji. Bardzo wysoka wydajność znacznie redukuje zużycie energii, co skutkuje  obniżeniem poziomu emisji ciepła, wpływając na ograniczenie potrzeby stosowania zewnętrznych urządzeń chłodzących. Dodatkowo każdy kanał jest w stanie bezpośrednio napędzać rozmieszczone głośniki 70V/100V, głośniki o niskiej impedancji z 2 omami lub dowolną konfigurację obciążeń wyjściowych o niskiej i wysokiej impedancji, co czyni  ALC niezwykle elastycznymi i odpowiednimi  do zastosowania w różnorodnych aplikacjach.

Szczegółowa kontrola oraz monitorowanie wzmacniacza odbywa się za pomocą oprogramowania do zarządzania systemem ArmoníaPlus®. Przypisywanie głośników do kanałów wyjściowych ALC jest bardzo intuicyjne, ponieważ odbywa się za pośrednictwem metody drag & drop. Grupy głośników i strefy mogą być tworzone bardzo szybko, poprzez kliknięcie zdjęć głośników, które mają zostać zgrupowane. Dostosowanie dźwięku i zarządzanie systemem można wykonać w zdalnej, zdecentralizowanej lokalizacji. Wszystkie modele ALC można stosować w aplikacjach o znaczeniu krytycznym, takich jak systemy sygnalizacji pożaru. Specjalnie zaprojektowany zasilacz umożliwia niezawodną pracę nawet po podłączeniu do UPS. Dodatkowo, każdy kanał posiada przypisywane przez użytkownika złącza GPIO, które wskazują błędy. Złącza te mogą być zintegrowane z systemami monitorowania i powiadamiania awaryjnego innych producentów.