Firma MIPRO zaprezentowała nowy system osobistego monitorowania dousznego MI-58. Wysoka jakość dźwięku, rozszerzona charakterystyka częstotliwościowa, interfejs Dante i atrakcyjna cena to tylko niektóre z zalet nowego rozwiązania tajwańskiego producenta.

Seria MI-58 to cyfrowy system osobistego monitorowania dousznego IEM, który pracuje w paśmie ISM 5,8 GHz. Dzięki zwiększonej szerokości pasma została też rozszerzona charakterystyka częstotliwościowa zawierająca się w przedziale od 20 Hz do 23 kHz. Wyraźnie poprawiono też stosunek użytecznego sygnału do szumu oraz zmniejszono latencję. Sama jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, właściwym do systemów UHF. Producent wyposażył system MI-58 w interfejs Dante, który zapewnia szereg dodatkowych opcji. Seria MI-58 składa się ze stereofonicznego odbiornika bodypack MI-58R, stereofonicznego nadajnika MI-58T, a także opcjonalnych słuchawek dousznych z funkcją redukcji szumów. System cechuje się przyjaznym dla użytkownika panelem sterowania, dużym zasięgiem transmisji i jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania przez muzyków oraz profesjonalną obsługę dźwięku na scenach, a także zastosowań w tłumaczeniach językowych podczas konferencji i innych spotkań.

Nadajnik MI-58T oferuje czytelny ekran typu OLED, pokrętło kontroli z funkcją przycisku, przycisk synchronizacji ACT, przycisk wyboru sygnału wejściowego audio, a także pierwszy w branży SLC dla precyzyjnego określania poziomu sygnału wejściowego i unikania najgłośniejszych poziomów szczytowych. Nadajnik ma także podwójne złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm i 6,3 mm wraz z dedykowaną gałką wzmocnienia sygnału. Na tylnym panelu ulokowano złącza wejściowe typu combo XLR/Jack L+R oraz dwa złącza wyjściowe Jack 6,3 mm dla pętli oraz gniazdo antenowe TNC. Dostępne są również złącza interfejsu sieciowego ACT-BUS oraz opcjonalnego interfejsu Dante. MI-58T  jest zasilany napięciem 12 V DC z zewnętrznego zasilacza sieciowego. Moc wyjściowa jaką zapewnia wynosi < 25 mW (wartość maksymalna jest uzależniona od prawa telekomunikacyjnego w danym kraju) a dla ułatwienia obsługi oferuje gotowe presety z kanałami transmisji wolnymi od zakłóceń.

Odbiornik typu bodypack o symbolu MI-58R to lekka konstrukcja (najmniejsza na runku) zamknięta w obudowie z plastiku wzmocnionego włóknem szklanym. Odbiornik oferuje tryby wyjściowe: Stereo / Mono / Mixed, a także ustawienia korekcji barwy, które pozwalają dopasować dźwięk do indywidualnych upodobań użytkowników. Wyjście w postaci gniazda Jack 3,5 mm TRS zapewnia sygnał lewego i prawego kanału o mocy 100 mW @ 16 omach dla słuchawek dousznych. Dostępne są standardowe lub profesjonalne słuchawki douszne z z funkcją ograniczania szumów zewnętrznych.

Na zakończenie warto dodać, że istotną zaletą tego systemu MIPRO jest jego bardzo atrakcyjna cena. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem.