Podczas tegorocznej wystawy InfoComm firma Eastern Acoustics Works pokazała całą plejadę nowości. Wśród nich znalazła się mobilna seria RS.

RS to nie jeden produkt, a cała linia z akcesoriami i dodatkami. Należą do niej dwudrożne, aktywne kolumny głośnikowe i subwoofery zaopatrzone w wydajny wzmacniacz klasy D, wzmocnioną, uodpornioną na zarysowania obudowę i bardzo przemyślaną konstrukcję. Seria zawiera aż cztery kolumny głośnikowe, których nazwy odnoszą się do średnic użytych w nich przetworników i cewek: RS 121, RS 123, RS 151 oraz RS 153. Wszystkie zostały zaopatrzone w dedykowany DSP z przejrzystymi presetami, filtr HPF, wzmacniacz o mocy szczytowej 1 500 W oraz gniazda zasilania Neutrik PowerCON.

Dodatkowo kolumny mają gniazda na sztyce oraz gniazda montażowe M10, dzięki czemu doskonale spiszą się również w rozwiązaniach instalacyjnych. Co się tyczy niskiego pasma, seria RS również w tej materii ma bogatą ofertę, składającą się z dwóch aktywnych subwooferów RS 115 i RS 118SP, o mocy odpowiednio 1 500 W i 2 500 W. Pierwszy z nich wyposażony został w przetwornik o średnicy 15”, zaś drugi w głośnik 18”. Subwoofery zostały ponadto wyposażone w prosty przełącznik trybów, tak by lepiej dopasować je do potrzeb aktualnej realizacji.