Z przyjemnością informujemy, że ESS Audio rozszerzyło swoją ofertę o produkty legendarnej marki Apogee. Firmy z siedzibą w Santa Monica (Kalifornia), gdzie znajduje się jej centrum badawczo-rozwojowe, fabryka produkcyjna i studio nagrań.

Firma została założona w 1985 roku i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości studyjnych urządzeń audio. Apogee słynie z innowacyjnych produktów, które oferują doskonałą jakość i wydajność dźwięku inspirując profesjonalistów. Wszystkie urządzenia są projektowane i produkowane z dbałością o najwyższą jakość dźwięku, co przyczyniło się do zdobycia licznych nagród i uznania w branży. Apogee stale rozwija swoje portfolio produktów, w tym interfejsy audio, konwertery analogowe-cyfrowe, przedwzmacniacze mikrofonowe i kontrolery. Firma współpracuje z wieloma renomowanymi artystami, producentami muzycznymi i inżynierami dźwięku na całym świecie. Ich opinie i doświadczenia są kluczowe dla rozwoju produktów Apogee, które są dostosowane do wymagań i oczekiwań branży MI i Pro Audio.

Co ciekawe, sąsiadującej z biurami i magazynem firmy przestrzeni znajduje się również Apogee Studio. Nagrywali i występowali w nim artyści, jak John Fogerty, Mick Jagger i The Rolling Stones, Queens of the Stone Age, Bryan Adams, Bruce Springsteen, John Mayer i wielu innych. Studio służy także jako “laboratorium” do rozwoju i testowania produktów Apogee. Stworzył je legendarny inżynier i producent muzyczny Bob Clearmountain (członek rady doradczej Apogee i zespołu ds. rozwoju produktów), zdobywca kilku nagród GRAMMY.