Francuskiej marki Focal chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać – działająca od 1979 roku firma z Saint-Étienne słynie ze swoich znakomitych głośników, charakteryzujących się najwyższą jakością wykonania i doskonałym dźwiękiem. Te cechy bez wątpienia można przypisać także nowym monitorom bliskiego pola, Trio6.

Jest on aktywną konstrukcją trójdrożną, która dzięki podwójnemu trybowi Focus w istocie zawiera w sobie jakby trzy monitory. Trio6 może zatem być przełączony do konfiguracji dwudrożnej, a nawet jednodrożnej i to w bardzo prosty sposób, poprzez odłączenie wybranego przetwornika. Pozwala to na sprawdzenie miksu pod różnymi kątami, jak zabrzmi on na różnych zestawach i upewnienie się, że jest optymalny.

Omawiany monitor charakteryzuje się wprost niesamowitym pasmem przenoszenia, w trybie trójdrożnym zawierającym się w przedziale od 35 Hz do 40 kHz, w dwudrożnym od 80 Hz do 40 kHz, a w jednodrożnym od 100 Hz do 15 kHz. Kompozytowy przetwornik niskotonowy ma średnicę 8 cali, średniotonowy (także kompozytowy) jest 5-calowy, zaś berylowy tweeter ma postać odwróconej kopułki i średnicę 1,5 cala. Boki obudowy pokryto fornirem w naturalnym kolorze ciemnej czerwieni, zaś pozostałe elementy utrzymane są w tonacji czarnej. Całość sprawia, że monitor wygląda bardzo elegancko, wręcz luksusowo. Jest zresztą dość duży, ważąc 25 kg, przy wymiarach 53.7 x 29.2 x 36.9cm.

Konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowymi walorami dźwiękowymi, doskonałą liniowością przenoszenia, optymalną kierunkowością, dynamiką, czystością i precyzją odwzorowania detali. Maksymalny poziom SPL (5 – 10 kHz, @ 1m) wynosi 115 dB – w przypadku trybu dwudrożnego, w pozostałych także imponujące 112 dB. Do każdego z przetworników dopasowano najlepszy z możliwych wzmacniaczy – niskotonowy napędza klasy G o mocy 100 W (RMS), średniotnowy także 100-watowy klasy G, a wreszcie wysokotonowy 50-watowy o mocy 50 W (RMS). Symetryczne wejście XLR ma impedancję 10kΩ. W Trio6 zastosowano wiele sprawdzonych, firmowych technologii, jak specjalną konstrukcję obudowy, zawieszenie TMD, laminarne porty itp. Monitor wyposażono w dający się dezaktywować tryb automatycznego wyłączenia (standby).