Fort Borek to nowa filia Centrum Kultury Podgórza, która zastąpiła funkcjonujący na tym obszarze Klub Kliny. Fort powstał w latach 1885-1886 jako element umocnień Twierdzy Kraków i jako obiekt wojskowy funkcjonował do lat 50. XX wieku. Obecnie, zabytkowy budynek po gruntownej renowacji, został przystosowany do pełnienia funkcji kulturalnej. Na powierzchni niemal 600 m2 odbywają się liczne zajęcia edukacyjne i wydarzenia kulturalno-edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych.

W rewitalizowanych, ceglanych wnętrzach zagospodarowano przestrzenie na różnego rodzaju wydarzenia. Największa, sala wielofunkcyjna posiada składaną widownię. Jak sama jej nazwa wskazuje, przestrzeń musi spełniać niejedną rolę. W związku z tym sala posiada system nagłośnienia składający się z zestawów szerokopasmowych JBL serii SRX800 i Control Contractor, projektor multimedialny, kamerę PTZ, monitory podglądu oraz elektryczne rolety zaciemniające.

Wszystkie te urządzenia są centralnie sterowane za pomocą matrycy AMX DVX wraz z niezbędnymi transmiterami sygnałów AV. Do dyspozycji w sali są jeszcze systemy komunikacji Listen Technologies oraz mikrofony bezprzewodowe AKG. Obiekt posiada jeszcze salę konferencyjną, która oferuje elektrycznie rozwijany ekran oraz projektor i nagłośnienie JBL Control Contractor sterowane centralnie za pomocą klawiatury z procesorem AMX MCP. Dwie małe sale zajęć zainstalowane mają ścienne instalacyjne zestawy JBL Control z regulatorami AMX.

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@muzyka-tech.pl