Firma Genelec otworzyła nowy obiekt demonstracyjny zapewniający odwiedzającym wysokiej jakości środowisko odsłuchowe, od stereo po dźwięk przestrzenny, oraz pozwalający na zaprezentowanie szerokiej gamy monitorów studyjnych, systemów AV oraz głośników Home Audio.

Nowa lokalizacja w Berlinie dołącza do istniejących obiektów Experience Center w Europie i Azji – pozwala to zarówno użytkownikom końcowym, jak i sprzedawcom dowiedzieć się więcej o technologiach Genelec a także posłuchać szerokiej gamy modeli. Experience Center znajduje się na Alexanderplatz, w samym sercu kreatywnej dzielnicy w centrum Berlina i jest wynikiem bliskiej współpracy Genelec i kost.design – firmy będącej własnością architekta i projektanta pracowni Benjamina Kozicziński i projektanta akustycznego Karlheinz’a Stegmaier’a. Kost.design odpowiedzialny był za nadzór nad gruntownym remontem i adaptacją akustyczną całego budynku, dzięki czemu powstały najwyższej jakości przestrzenie odsłuchowe, zaprojektowane specjalnie dla systemów głośnikowych Genelec.

Sercem Centrum jest pomieszczenie odsłuchowe o powierzchni 27m2 wyposażone w przestrzenny – 7.1.4 system audio – z koaksjalnymi monitorami studyjnymi The Ones, nowym okrętem flagowym 8361A w pozycjach LCR, 8341A jako systemem surround, 8331A w lokalizacjach Height [Height Channels to kanały audio w wielokanałowym dźwięku przestrzennym. Znajdują się nad obszarem odsłuchu i zwiększają pole akustyczne poza płaszczyzną poziomą.- przypis tłumacza.] plus parę subwooferów 7370A obsługujących niskie częstotliwości. Do wystrojenia całości, użyto oprogramowania Genelec GLM. Służy ono do konfigurowania i dostrajania kalibracji każdego monitora w przestrzeni – w celu zapewnienia optymalnej pracy całości w pomieszczeniu. Odwiedzający mogą również posłuchać całej rodziny The Ones w stereo, od ultra-bliskopolowych 8331A do pełnozakresowego systemu, obejmującego 8361A wraz z system głośników niskotonowych W371A, pokazujących, w jaki sposób The One są teraz w stanie zapewnić bezkompromisową precyzję w szerszych rozmiarami pomieszczeniach, przy większej odległości odsłuchu i większych wymaganiach SPL.

Pomieszczenie odsłuchowe pozwala również na odsłuchanie innych modeli Genelec – na żądanie, a zamontowany tam system obsługuje szeroki zakres formatów odtwarzania, w tym Pro Tools, Blu-ray, Apple TV, Netflix i głównych dostawców usług streamingowych, w tym Spotify i Tidal.Inne przestrzenie w Experience Center zostały zaprojektowane tak, aby zaprezentować Genelec Home Audio i modele AV, w tym system sali konferencyjnej 5.1 zbudowany na specjalnego koloru (paleta RAL) głośnikach instalacyjnych 4030C, strefę kuchenną z wykorzystaniem modeli ściennych AIW25 oraz biura i przestrzenie łazienkowe wyposażone w różnego rodzaju dwudrożne aktywne głośniki z serii 8300.

Experience Center nadzorowane będzie przez stacjonującego w Berlinie – Business Development Manager’a firmy Genelec Erica Horstmann’a, który wyjaśnia koncepcje nowego obiektu: “Postanowiliśmy stworzyć idealne, niezależne środowisko odsłuchowe dla użytkowników końcowych Genelec’a zarówno w Niemczech, jak i w sąsiednich regionach, więc jeżeli chodzi o demonstracje, szkolenia, wszelkie inauguracje lub specjalne wydarzenia, Berlin Experience Centre stanie się ważnym ośrodkiem dla działalności firmy Genelec w Europie Środkowej – i będzie wspierać wysiłki naszych dystrybutorów i sprzedawców. Posiadanie tak wielu modeli na pokazie w jednej lokalizacji, na pewno uczyni z Centrum swego rodzaju magnes sciągający wymagających słuchaczy we wszystkich segmentach rynku”.

Berlin Experience Center zostało oficjalnie otwarte 1 października wraz ze specjalną imprezą inauguracyjną dla Niemieckiej prasy oraz VIP’ów. Każdy, chcący dowiedzieć się więcej lub zarezerwować demonstrację, powinien napisać na adres „berlin.showroom@genelec.com”.