W sobotę 27 stycznia podczas targów NAMM Show 2024 odbyła się uroczysta gala podczas której poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji TEC Awards. Prestiżowe statuetki Technical Excellence & Creativity Awards przyznano już po raz 39, a wśród nagrodzonych firm znalazły się Allen&Heath oraz Genelec.

Allen&Heath z konsoletą dLive CTi1500 V1.97 zwyciężył w kategorii Small Format Console Technology, natomiast Genelec zdobył tytuł Najlepszego Monitora Studyjnego za flagowy model 8381A.

To nie jedyna nagroda dla fińskiego producenta ponieważ podczas tegorocznych targów ISE Genelec został uznany Producentem Roku i zdobył tytuł Inavation Awards 2024. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 30 stycznia w Barcelonie. Konkurs Inavation Awards – prowadzony przez Inavate Magazine i ISE – co roku pomaga wyznaczać standardy dla światowych profesjonalistów AV, doceniając i nagradzając najlepsze światowe projekty AV, rozwiązania z zakresu integracji i zarządzania. Ułatwia także inwestorom AV dotrzeć do najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań.

To nie wszystko! Genelec został również uhonorowany nagrodą magazynu Sound On Sound dla monitorów 8381A w kategorii SOS Best Studio Monitor. W tym przypadku o nagrodzie zadecydowali czytelnicy magazynu.