EASE Address to darmowe oprogramowanie służące do symulacji systemów elektroakustycznych i wykorzystywane do projektowania rozproszonych sufitowych systemów głośnikowych. Od teraz w jego bazie jest dostępnych do użycia dziesięć modeli głośników sufitowych JBL Professional serii Control.

Dostarczony przez AFMG, program EASE Address zawiera modele głośników sufitowych wielu producentów, pozwalając projektantom wybrać głośnik potrzebny do ich projektu, określić jego ilość, ustawienia, rozmieszczenie oraz udokumentować przewidywane działanie systemu.

Dziesięć modeli JBL Professional, które zostały utoryzowane w EASE Address to:

Dla tych, którzy już posiadają oprogramowanie EASE Address, poszczególne pliki JBL są umieszczone na stronie AMFG, jak również na stronie każdego modelu JBL w menu Downloads w sekcji “Ease Data”.

Dla tych, którzy nie posiadają programu EASE Address, pełna kopia bezpłatnego programu zawierającego pliki z głośnikami sufitowymi JBL znajduje się na każdej z odpowiednich stron internetowych poświęconych danym modelom JBL. Również w tym przypadku pliki te znajdują się w menu Downloads w sekcji nazwanej “Ease Data”.

“EASE Address i oprogramowanie JBL Distributed System Design (DSD) są podobne pod wieloma względami i niektórzy projektanci systemów wolą korzystać z niezależnego oprogramowania do modelowania niż z programu pochodzącego od producenta. Oprogramowanie EASE Address może dostarczyć kilka dodatkowych wykresów (takich jak statystyczny rozkład SPL), podczas gdy DSD zawiera wszystkie głośniki sufitowe JBL’a plus kilka innych modeli, które mogą zostać użyte w sufitowych systemach rozproszonych, takich jak głośniki zwieszane oraz przeznaczone do montażu ściennego, posiadające symetryczną propagację kątową. Otrzymaliśmy zgodę od AFMG na dołączenie przekroju naszych głośników sufitowych. Obejmują one nasze najmniejsze modele serii Control 10, podstawowe modele serii Control 20, głośniki o stałej kierunkowości serii Control 40 oraz głośniki wysokiej mocy serii Control 200. Tak szeroki asortyment pozwala projektantom systemów na wybór głośnika sufitowego JBL, odpowiadającego mocą, wielkością oraz kątami propagacji potrzebom projektu”powiedział Rick Kamlet, Senior Product Manager JBL ds. komercyjnych głośników instalacyjnych.