Elation Professional rozszerza swoją wielokrotnie nagradzaną linię opraw Proteus ze stopniem ochrony IP65 o kolejny model Brutus. To wydajna oprawa LED typu wash o mocy 70 000 lumenów, zdolna do tworzenia intensywnych strumieni świetlnych i wąskich wiązek, które mogą przecinać duże odległości. Proteus Brutus jest najjaśniejszą oprawą oświetleniową, jaką firma Elation Professional kiedykolwiek wyprodukowała!

„Kiedy potrzebna jest prawdziwie brutalna siła, Proteus Brutus jest w stanie ją dostarczyć. Oprawa zapewnia projektantom moc niezbędną do pokrycia ogromnych obszarów na dużych odległościach, ale także mieści w sobie wspaniałe kolory, kompletny system efektów, a nawet opcjonalne kadrowanie, więc ma wszystko, czego oczekujesz od prawdziwego narzędzia projektanta. Doskonale współpracuje z profilem LED Proteus Maximus i belką Proteus Excalibur o dużym rzucie, tworząc trio kompatybilnych opraw o dużej mocy, które przewyższa wszystko, co jest dostępne na rynku w obudowie IP65” – komentuje Matthias Hinrichs, Elation product manager.

 

Proteus Brutus jest elastyczny na każdej odległości i w różnych zastosowaniach. W połączeniu z regulowanym zoomem w zakresie od 5° do 50° i imponującym przednim obiektywem 220 mm (8,7″), idealnie nadaje się do użycia na największych plenerowych scenach zewnętrznych, ale także tam, gdzie pożądane są silne wiązki i potężne pokrycie plamą świetlną. Wysokiej jakości optyka obiektywu i moc 70 000 lumenów sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla każdego zastosowania o wysokiej wydajności.

Proteus Brutus wyposażono w wysokowydajny silnik białych diod LED o mocy 1200 W i temperaturze 6500 K. Wraz z systemem mieszania kolorów CMY o pełnym spektrum, Brutus jest w stanie stworzyć praktycznie nieograniczoną różnorodność odcieni. Dzięki liniowej korekcji kolorów CTO, a także stałej 6-pozycyjnej tarczy kolorów, która umożliwia dostosowanie kolorów, w tym opcji UV i wysokiego CRI, Brutus oferuje kombinacje kolorów, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego projektanta.

Urządzenie zapewnia projektantom kompleksowy system efektów takich jak dwie tarcze gobo, tarcza animacji czy zmienny filtr frost czy stroboskop.  Brutus podobnie jak inne oprawy z serii Proteus z powodzeniem sprawdzi się na stadionach, w parkach rozrywki, w stałych instalacjach na zewnątrz zabytkowych obiektów, na największych statkach wycieczkowych czy ogromnych instalacjach scenicznych- koncertowych. Dzięki cichej pracy i sterowanej przez DMX częstotliwości odświeżania nadaje się także do telewizji i innych środowisk transmisyjnych.