Najnowszy członek rodziny SolaFrame jest chłodzoną konwekcyjnie ruchomą głowicą oferującą wysoką funkcjonalność, piękne odwzorowanie barw i cichą pracę. Dzięki swoim możliwościom idealnie sprawdzi się w teatrach, operach, studiach produkcyjnych, salach koncertowych oraz miejscach kultu religijnego.

SolaFrame Studio została wyposażona w 300 W źródła światła z wysokim CRI, generujące 10 000 lumenów na wyjściu. Za wydajne chłodzenie odpowiada układ konwekcyjny umożliwiający urządzeniu bezgłośne działanie bez wiatraków. Głowica oferuje ponadprzeciętne parametry pracy między innymi dzięki wyposażeniu w trzynastoelementową optykę z opatentowanym systemem Lens Defogger i szerokim zakresem zoom od 5,5 do 57°. Ponadto głowica umożliwia liniowe mieszanie barw CMY/CTO i została wyposażona w tarczę z siedmioma wymiennymi kolorami, system noży ramkujących z pełną kurtyną dający pełną kontrolę nad profilowaniem światła, szesnastoelementową przysłonę irys do efektów bardzo wąskiej wiązki światła, rozpraszacz lekki z dodatkowym opcjonalnym rozpraszaczem silnym, tarczę z siedmioma obrotowymi gobo oraz liniowy pryzmat dający kontrolowane powielanie efektu wzdłuż sceny.

– SolaFrame Theatre jest dla nas wyjątkowym urządzeniem. Nasi klienci często prosili o mniejszą wersję, by w większej ilości miejsc można było użyć urządzenia bez wiatraków. Dlatego opracowano SolaFrame Studio, które z bogatą funkcjonalnością i mniejszym rozmiarem rozszerza ofertę, jaką zapoczątkował słynny SolaFrame Theatre – wyjaśnia Matt Stoner, menedżer produktów świateł zautomatyzowanych.

Dyrektor ds. marki w High End Systems, Tania Lesage dodaje: – Dzięki awangardowej technologii w ruchomych światłach, a ostatnio w urządzeniach LED, nasze doświadczenie w technologii bezwiatrakowej jest niezrównane oraz manifestowało się w niezliczonych instalacjach na całym świecie. Unikalne połączenie wielu lat doświadczenia, ekspertyzy technicznej i obsługi klienta dały rezultat, jakim jest stworzenie naszego nowego SolaFrame Studio. Jesteśmy niezwykle dumni z dodania go do naszego portfolio produktów.