13 kwietnia 2023, podczas gali The NAMM TEC Experience, towarzyszącej targom NAMM Show, ogłoszono zwycięzców TEC Award – nagrody przyznano dwóm produktom marki. GenelecGRADE Room Acoustic Report (w kategorii “Production Essentials”) i Genelec 6040R Smart Active Loudspeaker (w kategorii “Studio Monitors”).

GRADE™ Room Acoustic Report to raport, który powstaje podczas procesu kalibracji monitorów. Stanowi kompleksową analizę właściwości akustyki pomieszczenia w odniesieniu do konkretnego zestawu monitorów. To nowe narzędzie raportujące umożliwia użytkownikom samodzielne tworzenie i interpretowanie pomiarów.

Genelec 6040R został zaprojektowany we współpracy z projektantem Harri Koskinenem. 6040R to dwudrożny zestaw głośnikowy, który oferuje rozwiązania technologiczne opracowane przez ostatnie lata przez Genelec, takie jak Minimum Diffraction Enclosure (MDE™) i kompatybilność z oprogramowaniem kalibracyjnym GLM. Siamäk Naghian, dyrektor zarządzający Genelec: “Oprócz połączenia wydajności i estetyki, które oferuje nowy 6040R, jest to projekt oparty na naszym długoterminowym zaangażowaniu w zrównoważoną produkcję. Wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu i oferujący niskie zużycie energii, 6040R został zaprojektowany z myślą o długim cyklu życia i całkowitej niezawodności. Jest produkowany w naszej fińskiej fabryce, która jest w całości zasilana z paliw odnawialnych. 6040R jest bezpieczną, długoterminową, przyjazną dla środowiska inwestycją.”

Nagrody TEC przyznawane są corocznie osobom, firmom i innowacjom technicznym podczas The NAMM Show. Finalistami są produkty i projekty, które w opinii zespołu nominującego reprezentują wybitne osiągnięcia.