HARMAN Professional Solutions poinformował o wprowadzeniu CloudworX Manager’a, pierwszej aplikacji z opartego na pracy w chmurze, darmowego oprogramowania CloudworX.
CloudworX Manager to narzędzie oparte na przeglądarce, które ujednolica konfigurację, wdrażanie i monitorowanie profesjonalnych systemów audio, wideo, sterowania i oświetlenia firmy Harman.

CloudworX Manager oferuje między innymi zakładanie i obsługę kont personalizowanych lub jednokrotnego logowania; kompleksowe sortowanie, filtrowanie i wyszukiwanie urządzeń; jednoczesną konfigurację podobnych a nawet różniących się od siebie urządzeń; proste połączenie z lokalnymi systemami za pomocą aplikacji CloudworX Gateway; zarządzanie i upgrade firmware’u oraz tworzenie i wdrażanie szablonów.

CloudworX Manager to tylko pierwsza z kilku aplikacji centralnego, zarządzania o nazwie CloudworX. W niedługim czasie pojawią się kolejne, które umożliwią projektowanie i zarządzanie całymi systemami Audio-Video-Control-Light. Wszystkie aplikacje CloudworX będą spójne, łącząc różne platformy w jeden ekosystem, wykorzystując najwyższe protokoły bezpieczeństwa oraz zapewniając niezrównaną ergonomię pracy. Jednym z kluczowych celów platformy jest zapewnienie bezpiecznego, niezawodnego środowiska, w którym użytkownicy czują się pewnie. Dlatego koncern HARMAN stworzył CloudWorX w oparciu o platformę Microsoft Azure i standardy bezpieczeństwa zgodne z Cloud Security Alliance (CSA) Star Level I, RODO i ISO 27001.

Priorytetowym celem w procesie tworzenia CloudworX był nieznany dotąd komfort pracy użytkownika. Zespół programistów stworzył interfejs od podstaw, bazując na dogłębnej analizie problemów, niespełnionych potrzeb użytkowników oraz tych pozytywnych pomysłów i rozwiązań. Wkład doświadczeń użytkowników odegrał kluczową rolę w stworzeniu tego wyjątkowego oprogramowania. Pierwsze obsługiwane przez CloudworX urządzenia już są! To między innymi panele dotykowe AMX Book oraz systemy “huddle space” Acendo Core. Niebawem integrację z CloudworX będą oferować procesory BSS, wzmacniacze Crown, zestawy JBL, konsolety Soundcraft i wiele więcej. A wszystkie urządzenia będą dostępne poprzez usługi w chmurze i za pomocą przeglądarki.

Zaloguj się na cloudworx.harman.com