HARMAN Professional Solutions, światowy lider w technologiach dźwięku, oświetlenia, wideo oraz sterowania, ogłosił, że zawarł umowę o przejęciu FLUX SOFTWARE ENGINEERING (FLUX::). Firma jest pionierem w produkcji dźwięku przestrzennego, projektowaniu wtyczek przetwarzania dźwięku oraz analizie dźwięku.

Transakcja poszerzy ofertę HARMAN Professional w wielu zastosowaniach o technologię dźwięku przestrzennego, jednocześnie tworząc fundament dla przyszłych innowacji poprzez połączenie zespołu FLUX:: z inżynierami sprzętu i oprogramowania HARMAN Professional. Zakup zawiera rozwiązania FLUX:: w zakresie produkcji na żywo, dźwięku instalacyjnego, tworzenia treści oraz postprodukcji.

„Przejęcie FLUX:: jest częścią inwestycji technologicznej, jaką HARMAN Professional podejmuje, aby dostarczyć wyjątkowe doświadczenia dźwiękowe zarówno dla produkcji na żywo, jak i nagrań. Od momentu tworzenia do dostarczania dźwięku w czasie rzeczywistym, naszym celem jest umożliwienie artystom, projektantom i inżynierom korzystania z kompleksowej oferty produktów obejmującej cały system. Fundamenty technologii stworzonej przez utalentowany zespół FLUX:: otwierają wiele możliwości do przyszłej integracji z naszym portfolio marek” – powiedział Brian Divine, prezes HARMAN Professional Solutions.

Firma FLUX:: z siedzibą we Francji została założona w 2006 roku w celu stworzenia intuicyjnych i innowacyjnych narzędzi do obróbki dźwięku przez doświadczonego inżyniera dźwięku, ówczesnego inżyniera zajmującego się nagraniami i obecnego CEO, Gaëla Martineta, Obecnie portfolio prawie 20 produktów jest używane globalnie przez utalentowanych profesjonalistów w wielu dziedzinach. Najważniejsze z nich to:

FLUX:: SPAT Revolution: to potężne narzędzie do obiektowego i percepcyjnego mieszania dźwięku, umożliwiające artystom, sound-designerom i inżynierom dźwięku projektowanie, tworzenie i miksowanie wyjątkowych doświadczeń dźwiękowych w czasie rzeczywistym.

FLUX:: Analyzer: to modularny system RTA (Real-Time Analyzer), który oferuje szeroką gamę opcji analizy dźwięku do zastosowań pomiarowych.

FLUX:: Processing: obejmuje kompleksowy zestaw wtyczek, takich jak kanały dźwiękowe, equalizery, procesory dynamiczne i wiele innych.

„Przyszła integracja naszej technologii oprogramowania z wiodącymi markami HARMAN otwiera fascynujące możliwości nie tylko dla zastosowań koncertowych, ale również dla dźwięku instalacyjnego, gdzie dźwięk przestrzenny będzie odgrywał coraz ważniejszą rolę. Projektujemy rozwiązania dźwiękowe od wielu lat i być jedną wśród wszystkich marek HARMAN, zwłaszcza JBL Professional, które opracowało jedne z pierwszych głośników, jest bardzo imponujące zarówno dla naszego zespołu, jak i dla klientów” – powiedział Gaël Martinet, założyciel i CEO FLUX SOFTWARE ENGINEERING.

Finalizacja transakcji przewidziana jest przed końcem 2023 roku. Aby uzyskać więcej informacji na temat FLUX::, odwiedź stronę www.flux.audio.