O tej nadchodzącej premierze mówiło się w branży od dłuższego czasu. W końcu jest! Nowa flagowa linia sprzętu nagłośnieniowego marki HK Audio będąca odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających profesjonalnych użytkowników. I to odpowiedzią, jakiej oczekiwalibyśmy od marki o tak dużym doświadczeniu i mocnej pozycji na rynku.

LINEAR 9 to wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy, zapakowany w obudowy z brzozowego multipleksu pokrytego materiałem PU; potężne głośniki, wzmacniacze klasy D, układy DSP najnowszej generacji oraz uniwersalna łączność. Najmocniejszym punktem tej linii jest model LINEAR 9 210 LTA. Wysoce wydajny głośnik z punktowym źródłem dźwięku, zapewniający wysoki poziom ciśnienia akustycznego i charakteryzujący się potężną mocą. W skład rodziny LINEAR 9 wchodzą również dwa uniwersalne modele o wszechstronnym zastosowaniu i kompaktowych rozmiarach (110 XA i 112 XA) oraz dwa wysokiej klasy subwoofery 18”, wyposażone w funkcjonalne filtry pozwalające uzyskać skuteczne konfiguracje kardioidalne.

LINEAR 9 110 XA
Gabarytowo jest to najmniejszy przedstawiciel linii. Dzięki niskiemu profilowi i małej powierzchni podstawy, świetnie sprawdza się w roli monitora scenicznego. Jako jednostka sparowana z subwooferem działa z mocą i precyzją, która może zaskoczyć w przypadku tak niewielkiego modelu. Jako głośnik w trybie standalone, 110 XA zapewnia doskonałe zrozumienie mowy lektora dzięki wysokiej klasy funkcjom, takim jak wbudowane filtrowanie FIR 60 dB.

LINEAR 9 112 XA
Gdy stosuje się go jako kompaktowy monitor sceniczny, wyjście DSP tego głośnika może z łatwością kontrolować podłączone konwencjonalnie zasilane monitory. W połączeniu z kilkoma subwooferami, model ten charakteryzują potężne niskie tony i wysoki poziom ciśnienia akustycznego. A jako samodzielny głośnik, dzięki takim funkcjom, jak filtrowanie FIR 60 dB, zapewnia perfekcyjną zrozumiałość mowy. Podsumowując: to uniwersalny koncertowy głośnik dla muzycznych eventów o różnorodnej charakterystyce.

 

LINEAR 9 210 LTA
Ten punktowy głośnik o stałej krzywiźnie charakteryzuje się pierwszorzędną wydajnością w poziomych klastrach. Pracując jako samodzielne urządzenie, pokrywa wyznaczony obszar widowni z doskonałą kierunkowością. Nowo opracowany transformator MCT przynosi korzyści w postaci wyjątkowo niskich zniekształceń i wspomnianej precyzyjnej kierunkowości – w bardziej kompaktowej obudowie. Mając na pokładzie MCT, model ten jest w stanie zapewnić nieskazitelnie czysty dźwięk nawet przy ekstremalnym ciśnieniu akustycznym. Odnajduje się w scenariuszach, które w innym wypadku oznaczałyby konieczność zastosowania systemu line array.

LINEAR 9 118 Sub A
Mały i lekki, a mimo to potężny – ten subwoofer o promieniowaniu bezpośrednim pakuje wydajność basu w obudowę o niewielkich rozmiarach, wyjątkowo łatwą w transporcie. Ustawienie konfiguracji kardioidalnej jest wyjątkowo proste dzięki wbudowanemu zestawowi filtrów. Z charakterystyką częstotliwościową dopasowaną do modelu 118 Sub BA, świetnie spisuje się w zestawieniu ze swoim większym „bratem”: oba urządzenia dają znakomitą jakość brzmienia.

LINEAR 9 118 Sub BA
Wyposażony w większą obudowę, model ten zapewnia potężniejsze i głębsze brzmienie. Z jego wygodnymi opcjami kardioidalnymi o wiele łatwiej osiągnąć złoty środek między jakością dźwięku a surowymi regulacjami limitującymi możliwe poziomy ciśnienia akustycznego. Z pasmem przenoszenia i charakterystyką fazową dopasowaną do bardziej kompaktowego modelu LINEAR 9 110 Sub A, urządzenia te doskonale współpracują ze sobą, co przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość brzmienia.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta i do kontaktu z polskim dystrybutorem HK audio – firmą Lauda Audio.