Już jest! Nowy skalowalny system liniowy marki JBL Professional. W skład serii SRX900 wchodzą dwie wersje aktywnych modułów szerokopasmowych wyposażonych w przetworniki 6,5” (SRX906LA) i 10”(SRX910LA), aktywne subwoofery 18” (SRX918S) i 2 x 18” (SRX928S) a także akcesoria, które umożliwiają budowanie różnych konfiguracji, upraszczają podwieszanie, transport i przechowywanie. Seria SRX900 jest idealnym rozwiązaniem dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i mobilności.

 

Doskonała jakość brzmienia serii SRX900 jest oparta na sprawdzonych technologiach JBL Professional. Zaprojektowane i wyprodukowane customowe przetworniki o dużej mocy gwarantują doskonałą jakość i wiodącą w swojej klasie wydajność. Precyzyjne falowody zapewniają dokładną kontrolę pokrycia, co przekłada się na zrozumiałość i czytelność dźwięku, która nie ma sobie równych w tej kategorii. Konfigurowalny przez użytkownika procesor DSP oraz narzędzia programowe do projektowania i zarządzania, zapewniają praktyczną kontrolę z poziomu komputera lub urządzenia przenośnego. Konstrukcja obudowy każdego modelu w serii SRX900 została przemyślana pod kątem łatwej obsługi, szybkiego montażu, zajmowania minimalnej przestrzeni i sprawnego transportu.

“Dzięki serii SRX900 przenieśliśmy technologie profesjonalnych liniowych zestawów głośnikowych JBL do uniwersalnych, niedrogich systemów, które mogą być rozbudowywane wraz z potrzebami klientów” – powiedział George Georgallis, dyrektor ds. zarządzania produktami. “Ponieważ systemy są skalowalne, łatwiej jest zacząć od niewielkiej inwestycji i rozbudowywać system w miarę upływu czasu. Ponadto, modele SRX900 są tak skonstruowane, aby bezproblemowo współpracowały z innymi systemami touringowymi JBL.”

Głośniki serii SBX900 uwydatniają innowacje akustyczne, takie jak opatentowany przez JBL Radiation Boundary Integrator™ (RBI), polegający na instalacji przetworników wysokich i niskich częstotliwości w pojedynczej tubie, poprawiając poziomą dyspersję przy jednoczesnej minimalizacji rozmiaru obudowy. Opatentowany falowód zapewnia idealną współpracę modułów, gwarantując płynne pokrycie od przodu do tyłu, a duża tuba rozszerza kontrolę nad niskimi częstotliwościami i ogranicza niepożądaną energię z tyłu grona. Przetwornik kompresyjny 2432H-3 instalowany w modułach szerokopasmowych serii SRX900, posiada neodymowy magnes, 3-calową tytanową membranę z ujściem o średnicy 1,5 cala, co zapewnia doskonałe odtwarzanie transjentów, szeroki zakres dynamiki i rozszerzoną skuteczność powyżej 10 kHz. Przetworniki niskotonowe wykorzystują opatentowaną technologię JBL Differential Drive z podwójną cewką i podwójną szczeliną, która zapewnia lepsze rozpraszanie ciepła, niższą kompresję mocy i szerszy zakres dynamiki niż konwencjonalne konstrukcje z pojedynczą cewką. Wszystko to składa się na rozszerzone pasmo przenoszenia, wysoką moc i niskie zniekształcenia, zamknięte w niewiarygodnie lekkim przetworniku.

Modele SRX900 mają wbudowany procesor DSP, który zapewnia wszystko, czego użytkownicy potrzebują do optymalizacji i dostrojenia swoich systemów, między innymi: 24-pasmowy korektor parametryczny, 2000 ms opóźnienia i kontrolę wzmocnienia. Opatentowany przez JBL filtr ASC (Array Size Compensation) koryguje różne rozmiary gron, a filtr TDC (Throw Distance Compensation) oparty na technologii FIR, kompensuje straty dźwięku spowodowane przez powietrze, zapewniając bardziej równomierną dystrybucję dźwięku. Umieszczony na tylnym panelu wyświetlacz LCD zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji sterowania. Zestaw narzędzi programowych upraszcza projektowanie i zarządzanie systemem: wykorzystaj oprogramowanie symulacyjne LAC-3 do predykcji parametrów akustycznych oraz aplikację towarzyszącą Array Link iOS/Android do przesyłania informacji o podwieszaniu i mechanice z LAC-3 do urządzeń mobilnych. Nowe, dedykowane serii SRX900 oprogramowanie do zarządzania systemem, JBL Performance z obsługą Wi-Fi, integruje funkcje konfiguracyjne i kontrolne w jednej aplikacji.

“JBL Performance wprowadza wysoce intuicyjny, oparty na grafice proces konfiguracji, inspirowany oprogramowaniem JBL Performance Manager” – powiedział Eric Stahlhammer, HARMAN Senior Product Manager, Performance Amplifiers and DSP. “Skupiliśmy się na przeniesieniu niesamowitej mocy DSP w serii SRX900 na łatwą w użyciu platformę programową; możliwość korzystania z niej na iPadzie, komputerze Mac lub PC, przenosi ten system na zupełnie nowy poziom”.

Seria SRX900 obsługuje nowy protokół HControl Ethernet firmy HARMAN, który zapewnia większą stabilność, zmniejsza obciążenie sieci i eliminuje konieczność zarządzania złożonymi adresami IP. Użytkownicy mogą po prostu ustawić wartość numeryczną dla każdego urządzenia, co ułatwia jego identyfikację. Modele w serii SRX900 są wyposażone w podwójne porty Ethernet, co upraszcza tworzenie sieci poprzez kaskadowe łączenie urządzeń oraz ułatwia monitorowanie i konfigurowanie systemu przez sieć. Ponieważ seria SRX900 wykorzystuje standardowe protokoły Ethernet, klienci mogą korzystać z niedrogich produktów sieciowych, takich jak przełączniki ethernetowe i punkty dostępu wi-fi.

Seria SRX900 oferuje kompletne rozwiązanie systemowe, obejmujące głośniki, subwoofery i akcesoria, które umożliwiają budowanie wielu konfiguracji, upraszczają przechowywanie, transport i podwieszanie. Systemy SRX900 mogą być konfigurowane na wiele sposobów, od montażu na statywach, przez systemy ustawianie na podłożu, aż po podwieszane grona do 16 modułów. Trzypunktowy system podwieszania sprawia, że proces podwieszanie systemów jest bezpieczny i łatwy, niezależnie od wielkości systemu i poziomu doświadczenia użytkownika: ustawione na podłożu kąty między modułami zachowują swoje nastawy po podniesieniu systemu. Modele w serii SRX900 zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo współpracowały z innymi systemami koncertowymi JBL, współdzieląc jakość brzmienia i charakterystykę fazową.

Ponieważ wszystkie modele serii SRX900 są aktywne, użytkownicy nie muszą się już martwić o dopasowywanie komponentów czy przenoszenie zestawu wzmacniaczy. Zastosowane wzmacniacze klasy D są chłodzone pasywnie, bez koniecznych otworów, przez które woda lub kurz mogłyby dostać się do układów elektronicznych. Uniwersalny zasilacz impulsowy działa przy napięciu w zakresie od 100 do 250 V, a tryb niskiego poboru mocy oszczędza energię, gdy nie jest wykrywany dźwięk. Do tego samego obwodu zasilania można podłączyć maksymalnie osiem modułów SRX906 lub cztery moduły SRX910 (w zależności od regionu na świecie), co minimalizuje złożoność okablowania i obniża koszty.

Obudowy ze wzmocnionej sklejki i kompozytów są zoptymalizowane akustycznie pod kątem doskonałej reprodukcji basów i mają czysty, nowoczesny wygląd, z zamkniętymi panelami bocznymi i zintegrowanymi uchwytami. Wyposażono je w duże, podwójnie porty niskich częstotliwości, które zapewniają wymagany przepływ powietrza nawet przy maksymalnym obciążeniu systemu. Jak każdy produkt JBL, modele z serii SRX900 przechodzą 100 godzin rygorystycznych testów wytrzymałościowych, aby zapewnić ich bezbłędne i niezawodne działanie w warunkach rzeczywistych.