Firma LATE działa w branży od wielu lat, świadcząc usługi z zakresu kompleksowej obsługi wydarzeń scenicznych, biznesowych, rozrywkowych, a także naukowych. Podczas realizacji różnego rodzaju wydarzeń wykorzystuje koncertowy system liniowy JBL VTX A8 napędzany wzmacniaczami CROWN I-Tech 4x3500HD. Całkiem niedawno oferta firmy powiększyła się o kolejne rozwiązania JBL Professional w postaci aktywnych zestawów głośnikowych SRX906 LA.
LATE jest koleną firmą, która zainwestowała w ten niezwykle popularny i zarazem wydajny przy zachowaniu kompaktowej formy system. SRX900 to idealne rozwiązanie dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i mobilności. SRX jest niezwykle przyjazny w użytkowaniu i, co istotne, pozwala na spore oszczędności. Nie wymaga dodatkowych procesorów i wzmacniaczy. Jest funkcjonalny, estetyczny i lekki. Cała masa dostępnych akcesoriów pozwala na zróżnicowane opcje konfiguracji np. podwieszanie, stakowanie czy instalację na statywie. Warto dodać, że wysoka jakość brzmienia serii SRX900 jest oparta na sprawdzonych technologiach JBL Professional, które znajdziemy choćby w modelach VTX.
Poprosiliśmy właściciela firmy LATE, Pawła Dudzińskiego, o komentarz, dlaczego zdecydował się na zakup systemu SRX900 i jaki jest w użytkowaniu:
Pierwszym powodem zakupu było zapotrzebowanie na frontfille do naszego systemu VTX A8. Zdecydowaliśmy się na SRX906 LA. Moduły są aktywne, lekkie, małe i jednocześnie bardzo skuteczne. Kąt propagacji to 120* – co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem na FF. Akcesoria montażowe są kompatybilne z serią VTX serii A, co pozwala na szybki i prosty montaż. Każdy moduł ma na swoim pokładzie wzmacniacz i swoje DSP, którym możemy zarządzać z poziomu bardzo intuicyjnego oprogramowania, jak i za pomocą modułu wbudowanego w kolumnę. To bardzo wygodne rozwiązanie. Naszym planem było – nieangażowanie kolejnych końcówek mocy i jednocześnie możliwość sterowania każdą kolumną z osobna, co daje duże pole manewru w konfiguracji systemu.
Akcesoria, które zabezpieczają kolumny przed deszczem, pozwalają im na pracę na zewnątrz. Drugim powodem było zapotrzebowanie na mały i lekki system liniowy, który jednocześnie będzie mógł działać z pozycji wiszącej, jak i stojącej na statywie. Innymi słowy wielofunkcyjne narzędzie, który pozwoli nam na realizację mniejszych wydarzeń, na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do VTX, ograniczając jednocześnie liczbę i wielkość „gratów”, które zabieramy na event.
Waga jednego aktywnego modułu to zaledwie 17kg! Grono składające się z 6 modułów wraz z ramą to jedyne 110kg. Bez problemu zagra na 30m przy bardzo dobrej skuteczności i doskonałym brzmieniu. W zestawie z aktywnymi, bardzo „silnymi” subbasami SRX 918S to naprawdę solidny, dobrze brzmiący system. Jego mobilność i gabaryt do duża zaleta. W wielu miejscach, w których dotychczas było to niemożliwe – możemy sobie pozwolić na podwieszenie systemu – w przypadku eventów – to duży atrybut z punktu widzenia estetyki, jak i pokrycia audytorium dźwiękiem.
Na ten moment system sprawuje się świetnie. Od czasu, kiedy pojawił się w magazynie – jeździ pracować bardzo często i szczerze mówiąc, nadal nas zaskakuje – oczywiście pozytywnie. W tej chwili dysponujemy dwunastoma modułami szerokopasmowymi i sześcioma modułami niskotonowymi oraz kompletem akcesoriów JBL do wieszania i stakowania kolumn. Z racji, że system bardzo się sprawdza, planujemy go rozbudować o kolejne moduły, także nasza rodzina SRX 900 na pewno będzie się powiększać.
Jak wcześniej wspominałem, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji. Z czystym sumieniem mogę polecić serię SRX 900 wszystkim tym, którzy szukają mobilnego, wielofunkcyjnego systemu o bardzo małych gabarytach i wadze, który jednocześnie jest aktywny i łatwy w obsłudze, a jego skuteczność i brzmienie są na bardzo wysokim poziomie.