Warsztatowa Akademia Musicalowa to miejsce gdzie rozwijane są zainteresowania i umiejętności młodych artystów muzycznych, których przygotowuje się także do realizacji projektów teatralnych, filmowych i muzycznych. Założycielem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest Paweł Podgórski, od wielu lat związany z Teatrem Muzycznym Roma. Warsztatowa Akademia Musicalowa od 2020 roku mieści się na drugim piętrze warszawskiej Galerii Młociny.

Przy Warsztatowej Akademii Musicalowej działa również Teatr WAM, którego celem jest m. in wystawianie sztuk teatralnych i musicalowych dla młodszego widza, ale również rodziców, w którym grają młodzi adepci Warsztatowej Akademii Musicalowej w asyście zawodowych aktorów teatralnych i musicalowych. W związku z tak ścisłą specyfiką obiektu, nie tylko w aspekcie teatralno–musicalowym, ale przede wszystkim kubaturowym, WAM poszukiwał nagłośnienia uszytego na miarę tak niekonwencjonalnego miejsca jak Galeria Handlowa. Warto przypomnieć, że w Galerii poza sklepami działa również prywatna przychodnia lekarska, która mieści się nad teatrem, co nie ułatwiało zadania w doborze odpowiedniego systemu elektroakustycznego, mogącego zakłócać pracę przychodni.

Z powyższych względów, ale i z racji nisko osadzonego sufitu widowni uniemożliwiającego zaprojektowanie i instalację typowych systemów liniowych, specjaliści z formy ESS Audio zdecydowali się postawić na sprawdzoną konstrukcję stałokątowych, pasywnych, głośników JBL Professional serii AM, które również przy odpowiednim zamodelowaniu można scalać w tzw. klastry w zależności od potrzeb sali.

W przypadku WAM zdecydowano się na zainstalowanie pojedynczych głośników, które zostały rozmieszczone przed proscenium oraz w połowie widowni. Tak zaprojektowane i zainstalowane głośniki pozwoliły na równomierne pokrycie widowni dźwiękiem, a wraz z odpowiednim wystrojeniem systemu granie z optymalnym poziomem głośności, który nie zakłóca pracy przychodni oraz zadowala widzów oglądających spektakle. Całość systemu zasilają wzmacniacze LEA Connect z wbudowanym procesorem DSP, które również przy braku typowej amplifikatorni i swoich kompaktowych wymiarach (wysokość 1U) zajmują w szafie rack o połowę mniej miejsca.

Mimo że WAM to kameralna sala teatralno–musicalowa, scenę wyposażono w prosty, kompaktowy system inspicjenta oparty o nagłośnienie strefowe głośników marki Sonance model PS-S43T pozwalający na komunikację inspicjent-aktor oraz podsłuch akcji scenicznej. Poza systemem elektroakustycznym WAM dysponuje systemem AV z sześciometrowym, zwijanym elektrycznie ekranem oraz projektorem 4K. Całość systemu AV dopina system sterowania oparty na matrycy i panelach firmy AMX.

 

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@muzyka-tech.pl