Prowadzona przez Łukasza Lisa firma Master-Ton powiększyła swoje imponujące zaplecze sprzętowe o potężne i uniwersalne zestawy głośnikowe typu point source JBL VTX F35.

Warto przypomnieć, że firma z Ostrowa Wielkopolskiego dysponuje już dwoma systemami VTX w postaci 36 modułów V20 oraz 24 sztuki A12. Nowy nabytek VTX F35jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem obu systemów ale stanowi również samodzielny i potężny system frontowy.

VTX F35 to trójdrożny, pełnopasmowy zestaw głośnikowy, zaprojektowany do pracy w miejscach i aplikacjach, w których występuje zapotrzebowanie na głośne odtwarzanie dźwięku z wysoką jakością. Dzięki trapezoidalnemu przekrojowi poprzecznemu VTX F35 może być wykorzystany w różnoraki sposób, zarówno jako sidefill, nagłośnienie główne czy też jako uzupełnienie dla większych systemów VTX.

Całość charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym stosunkiem masy do mocy, a zawdzięcza to zastosowaniu dwóch, 15-calowych lekkich przetworników Differential Drive i 8-calowego MF oraz szeregu technologicznych rozwiązań JBL, jak falowód Progressive Transition Waveguide czy wysokoefektywny driver wysokich częstotliwości D2.

Obszar propagacji dźwięku (horyzontalna x wertykalna) to 60×40 lub 90×50 stopni, do wyboru. Łączna moc przetworników wynosi niemal 2kW a maksymalny SPL to 143dB. Dzięki wielu punktom montażowym M10, w jakie wyposażono zestawy CSX F35, można je podwieszać, co dodatkowo poszerza zakres możliwych zastosowań.