Na kulturalnej mapie Polski powstał kolejny nowoczesny obiekt koncertowy wyposażony w sprzęt najwyższej klasy. Mowa o amfiteatrze znajdującym się na terenie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. O najlepsze wrażenia dźwiękowe trzech tysięcy widzów, których może pomieścić nowy amfiteatr, zadba sprzęt spod znaku Harman Professional. System frontowy JBL VTX, wzmacniacze Crown IT czy mikser Soundcraft Vi3000 to tylko część pokaźnego zaplecza technicznego tej inwestycji.

Nowy amfiteatr jest prawdziwą perełką kompletnie zmodernizowanego Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Nowoczesna, zadaszona konstrukcja wraz z całą infrastrukturą doskonale łączy w sobie zarówno aspekty techniczne, jak i wizualne. Połączenie szkła, betonu, drewna, stali i kamienia w tak dużej przestrzeni robi wielkie wrażenie. Amfiteatr został wyposażony w trzy tysiące miejsc siedzących. Ma również rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy budynek amfiteatru stanął na miejscu wyburzonej muszli koncertowej. Przy wejściu znajduje się duża kasa, serwerownia, a także pomieszczenia biurowe. Są przygotowane garderoby dla wykonawców, zaplecze gastronomiczne; wszystko, czego potrzeba do organizacji poważnych imprez. Natomiast to, co nas interesuje najbardziej, to sprzęt nagłośnieniowy.

Na stanowisku FOH pracuje niezastąpiona konsoleta Soundcraft VI3000 połączona ze stageboksem w konfiguracji 64in 32out.

Tu mamy do czynienia z doskonale znaną i lubianą flagową serią JBL VTX. System frontowy składa się z 6 modułów szerokopasmowych VTX V20 na stronę. Jest to konstrukcja trójdrożna, gdzie w sekcji LF pracują dwa 10” przetworniki w technologii Differential Drive, drastycznie zmniejszającej wagę przetwornika, poprawiającej skuteczność, zakres przetwarzanych częstotliwości i zmniejszającej zniekształcenia. Sekcja MF to cztery przetworniki o średnicy 5”, natomiast za najwyższe częstotliwości odpowiadają trzy specjalnie zaprojektowane,1,5-calowe drivery kompresyjne. Przetwarzanie niskich częstotliwości powierzono 4 modułom niskotonowym VTX G28.

Całość zasilana jest dedykowanymi czterokanałowymi końcówkami mocy z DSP Crown ITech-4x3500HD.

Bazują one na dwóch przetwornikach o średnicy 18”, dzięki czemu ich pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 22 Hz-80 Hz, a maksymalny SPL wynosi 140 dB. Rolę front filla świetnie spełniają 4 sztuki VTX F12. Jest to bardzo wszechstronna, dwudrożna, konstrukcja typu Point Source wyposażona w 12” przetwornik szerokopasmowy, 1,5” przetwornik wysokonowy, zasilana w trybie bi-amp. Z powodzeniem może pracować również jako kolumna monitorowa. Całość zasilana jest dedykowanymi czterokanałowymi końcówkami mocy z DSP Crown ITech-4x3500HD. Na stanowisku FOH pracuje niezastąpiona konsoleta Soundcraft VI3000 połączona ze stageboksem w konfiguracji 64in 32out. Okablowanie instalacji zostało zrealizowane na przewodach Link Eurocable. W pokaźnej kolekcji mikrofonów przewodowych znajdziemy najlepsze mikrofony AKG, Shure czy Sennheiser, a za transmisję bezprzewodową odpowiadają niezawodne systemy Shure ULX-D. Nie zabrakło również di-boksów DBX czy projektora NEC PX803UL. Jesteśmy pewni, że tak świetne miejsce, z tak doskonałym sprzętem ugości wielu wspaniałych artystów i zapewni publiczności niezapomniane wrażenia.

Tekst: Filip Wojtowicz, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Marcin Maj

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@muzyka-tech.pl