Międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalistów, technologów i inżynierów z branży medialnej (SMPTE), przyznało Medal Pamięci Samuela L. Warnera Johnowi Meyerowi, współzałożycielowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu firmy Meyer Sound.

Zgodnie z oświadczeniem SMPTE, wyróżnienie zostało przyznane “w uznaniu za wkład Johna Meyera w projektowanie, pomiary i analizę elektroniki głośników do miksowania kinowego i obiektów wystawowych.” Formalne wręczenie nagrody będzie miało miejsce podczas gali SMPTE Awards, która odbędzie się 27 października w hotelu Loews Hollywood.

“Jestem głęboko wdzięczny za uznanie branży, które wiąże się z tym medalem” – mówi John Meyer. “Z pewnością jest to potwierdzenie mojego osobistego zaangażowania w dążenie do doskonałości w dźwięku filmowym, co jest pasją sięgającą mojego dzieciństwa. Zawsze cieszyło mnie doświadczenie dobrego dźwięku filmowego – i denerwowało mnie, gdy był zły, co zdarzało się zbyt często. Zawsze uważałem, że może być lepiej, a uczynienie tego było głównym celem pracy mojego życia.”