Coroczne święto wszystkich studentek i studentów, czyli juwenalia to wyjątkowy czas zabawy, relaksu i odskoczni od nauki. W trakcie wyczekiwanego przez cały rok wydarzenia organizowane są liczne atrakcje m.in. barwne korowody, imprezy sportowe, pokazy i rzecz jasna koncerty. Nie inaczej jest w Szczecinie, gdzie w ramach juwenaliów odbywa się największy festiwal muzyczny w regionie. Tegoroczna odsłona wydarzenia może pochwalić się nie tylko imponującą frekwencją, ale także znakomitym nagłośnieniem zapewnionym przez firmę Wsound.

Podczas juwenaliów w Szczecinie swoją premierę miał najnowszy system nagłośnieniowy w ofercie firmy Wsound JBL Professional VTX A12. (fot. Wsound)

W trakcie trzydniowej imprezy na scenie wystąpili tacy wykonawcy jak Mimikyu, Velow, Margaret, Igo, Kult, Czibo, Młody Bladi, Queenkutee, DJ Soina, Słoń, Young Multi, Otsochodzi, Avi, Szpaku, ReTo, Guzior, Julia Bury, Dawid Tyszkowski, LemOn, Kwiat Jabłoni, Błażej Król oraz Catz ‘N Dogz. Pod sceną zaś bawiły się rzesze studentów, uczniowie, mieszkańcy oraz turyści. Juwenalia Szczecin 2024 były jednak nie tylko wyjątkowe dla ich uczestników, ale także dla firmy Wsound. Swoją premierę podczas tego wydarzenia miał ich najnowszy system nagłośnieniowy JBL Professional VTX A12!
Warto przypomnieć, że światowa premiera VTX A12 uświetniła jubileusz 70-lecia marki JBL, i co istotne system ten został opracowany całkowicie od podstaw jako wynik wieloletniego doświadczenia amerykańskiego producenta w zakresie budowy systemów nagłośnieniowych. Zastosowano w nim opatentowane konstrukcje falowodu jak i samych przetworników co praktyce przekłada się na wyjątkową precyzję przetwarzania dźwięku, efektywność, a także pokrycie nagłaśnianej przestrzeni. Pojedynczy moduł VTX A12 jest wyposażony w dwa przetworniki LF (JBL 2264H) o średnicy 12” wykonane w technologii Differential Drive z podwójną cewką i podwójnym układem magnesów, ponadto cztery przetworniki MF (JBL 2165H) o średnicy 5,5” oparte na przeprojektowanej technologii Radiation Boundary Integrator (RBI) współpracujące z dedykowanym falowodem. Wysokie tony są przetwarzane przez układ trzech driverów HF JBL (2423K) z 2” cewką zintegrowanych z falowodem i korektorem fazy. Całość zapewnia lepszą tolerancję na wysoki poziom sygnału i zwiększoną czułość powyżej 6 kHz przy jednoczesnym zmniejszeniu zniekształceń i masy całkowitej zestawu. VTX A12 to jednak nie tylko zaawansowana konstrukcja akustyczna, ale także mechaniczna. System jest przyjazny w transporcie, oferuje wygodny system szybkiego podwieszania i kątowania oraz, co nie mniej ważne, eleganckie wzornictwo.

Konfiguracja systemu była imponująca i składała się z następujących elementów z logo JBL: 24 moduły VTX A12 (2×12), 24 subbasy VTX G28, 6 modułów VTX A6 (sidefill), 6 subbasów VTX B15, 4 zestawy VTX F 12 i 14 monitorów scenicznych VTX M22. (fot. Wsound)

VTX A12 to nie jedyna nowość w katalogu Wsound. Zaledwie kilka tygodni wcześniej firma wzbogaciła swoje zaplecze sprzętowe również o najmniejszy system liniowy z oferty JBL Professional. VTX A6, bo o nim mowa, jest niezwykle skutecznym systemem zamkniętym w kompaktowej formie. Pojedynczy moduł wyposażony jest w dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 6,5”, oraz opatentowany kompresyjny przetwornik wysokotonowy o średnicy 3”. VTX A6 zaprojektowano jako wszechstronne rozwiązanie dla mniejszych i średnich obiektów – dla rentalu, firm eventowych, teatrów i klubów. Może być wykorzystywany samodzielnie lub jako uzupełnienie większych konfiguracji z wykorzystaniem innych systemów serii VTX.
Obecnie Wsound jest w stanie dostarczyć rozwiązania nagłośnieniowe JBL Professional w każdym rozmiarze: małym (VTX A6), średnim (VTX V20) oraz wielkoformatowym (VTX A12). Ponadto w ofercie firmy ze Szczecina znajdują się inne rozwiązania JBL Professional, między innymi takie jak: VTX G28, B15, F12, M22 i VP7215.

VTX A12 to nie jedyna nowość w katalogu Wsound. Zaledwie kilka tygodni wcześniej firma wzbogaciła swoje zaplecze sprzętowe również o najmniejszy system liniowy z oferty JBL Professional, czyli VTX A6. (fot. Wsound)

Podczas tegorocznych juwenaliów w Szczecinie wykorzystano spory arsenał sprzętowy Wsound. Konfiguracja systemu była doprawdy imponująca i składała się z następujących elementów z logo JBL: 24 moduły VTX A12 (2×12), 24 subbasy VTX G28, 6 modułów VTX A6 (sidefill), 6 subbasów VTX B15, 4 zestawy VTX F12 i 14 monitorów scenicznych VTX M22. Ponadto wykorzystano sporą liczbę konsolet: 2 x Yamaha DM7, 2 x Allen & Heath dLive S7000, Allen & Heath dLive C1500, Allen & Heath SQ6, 2 x Waves eMotion LV1, 2 x DiGiCo SD12 i DiGiCo SD11. Systemy bezprzewodowe to w głównej mierze rozwiązania marki Shure: 12 x Axient Digital, 12 x PSM1000 i 10 x PSM900 oraz 12 x Sennheiser IEM G4.

Juwenalia Szczecin 2024 (fot. Wsound)

„Po kilkudniowym festiwalu, gdzie za sterami stało wielu świetnych realizatorów dźwięku możemy powiedzieć tylko jedno – świetna inwestycja! Kolejny set JBL-a – tym razem VTX A12 to zakup, który możemy uznać za jeden z bardziej trafionych w historii firmy.” – powiedział Mariusz Węgiełek, właściciel firmy Wsound.

Juwenalia Szczecin 2024 zostały nagłośnione przez firmę Wsound systemami JBL Professional VTX A12 i VTX A6 (fot. Wsound)

Tegoroczne juwenalia w Szczecinie były kolejną realizacją potwierdzającą profesjonalizm i wysokie kompetencje firmy. Kluczem do sukcesu są zarówno przemyślane inwestycje jak i doświadczona ekipa. W trakcie juwenaliów szefem zespołu oraz całego systemu PA był Marcin Horn, szefem sceny oraz MON – Adrian Mikołajczyk, a technikami – Michał Ufniarz, Adam Szkolnicki, Adam Kotuła, Igor Janik i Krzysiek Brotoń. Scenę i oświetlenie zapewniła firma LS Project, multimedia JPM System i West Art Media, a za zasilanie odpowiedzialna była ekipa Event Power.

Tekst: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Wsound