KinoGram mieści się w przestrzeni Fabryki Norblina w Warszawie i swoim wystrojem nawiązuje do jej industrialnego stylu i historii. W jego klimatycznych i kameralnych salach można delektować się dziełami filmowymi prezentowanymi widzowi w najwyższej jakości. W parze z doskonałym obrazem zapewniono także najwyżej klasy nagłośnienie oparte na rozwiązaniach JBL Professional, firmy która produkcją głośników zajmuje się już od 75 lat, a jej produkty uświetniają największe wydarzenia branżowe, jak np. ceremonia wręczenia Oskarów.

KinoGram oferuje dźwięk w tradycyjnej technologii Dolby Surround 7.1, a dla wybranych sal dostępny jest system nagłośnienia kinowego w technologii Dolby Atmos. O zaletach Dolby Atmos nie trzeba dużo mówić – słuchacze są oczarowani już po pierwszych odsłuchach. Systemy nagłośnienia Dolby Atmos w KinoGram cechuje bezkompromisowe podejście w sprawie doboru aparatury nagłośnieniowej oraz rozmieszczenia samych głośników już na etapie projektowania rozwiązań. Realizacja tylko potwierdza, że dobrze dobrany sprzęt to znakomity efekt końcowy.

W KinoGram część sali ma system nagłośnienia Dolby Atmos. Jest to najnowocześniejszy system kinowego nagłośnienia przestrzennego.  Integralnym punktem przy projektowaniu i instalacji tego systemu jest kalibracja dźwięku. W tym procesie kluczowa jest dbałość o szczegóły. Kalibracja to wnikliwy proces, który odbywa się przy zastosowaniu precyzyjnych narzędzi pomiarowych wg. zaleceń Dolby Laboratories. Osiem mikrofonów pomiarowych zbiera informacje, by odczyt był jak najbardziej zgodny z rzeczywistością – nie obarczony błędem wynikającym z umiejscowienia pojedynczego mikrofonu (odbicia dźwięku, mody własne pomieszczenia, fale stojące). Podczas kalibracji systemu Dolby Atmos każdy głośnik jest analizowany indywidualnie, sygnałem przestrajalnym w pełnym paśmie częstotliwości pracy głośnika. W ten sposób analizowany jest nie tylko zakres odtwarzanych częstotliwości, ale i czas w jakim dźwięk dociera do widowni.

Pomiar charakterystyki zestawów zaekranowych, a w szczególności zestawu centralnego (dialogowego) wykonujemy celem weryfikacji poprawności odtwarzania wg. obowiązujących norm dot. obiektów kinowych (w szczególności dot. zakresu odtwarzanych częstotliwości oraz poziomu ciśnienia akustycznego). Ta wnikliwa analiza systemu kinowego nagłośnienia przestrzennego pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów brzmienia w kinie.

KinoGram w liczbach:
• 41 wzmacniaczy mocy JBL DSi 2.0
• 124 zestawy głośnikowe – efektowe od JBL Professional
• 28 zestawów głośnikowych – zaekranowych Screen Array od JBL Professional

Realizacja, integracja kina i zdjęcia: AWACO

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@muzyka-tech.pl