Firma Audac podczas wirtualnej prezentacji ogłosiła pojawienie się nowości w swoim portfolio produktowym. Wśród 10 nowinek znalazły się nowe modele kolumn głośnikowych serii VEXO.

Seria VEXO to kompaktowe, dwudrożne głośniki o wysokiej wydajności, dostępne w 3 różnych modelach. Każdy z nich występuje zarówno w wersji pasywnej, jak i aktywnej. Ich obudowy wykonane są ze sklejki 12 mm z powłoką poliuretanową, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia. Front obudowy wykończony jest stalową maskownicą malowaną proszkowo z pianką akustyczną. Wygodny uchwyt transportowy umieszczony na tylnej ścianie ułatwia przenoszenie.

Pozycjonowanie i podwieszanie odbywa się za pomocą standardowego adaptera do statywu 35 mm lub punktów mocowania M10. Opcjonalny uchwyt Clever U umożliwia montaż zarówno w poziomie, jak i w pionie. Nachylenie od -90° do +35° zapewnia optymalne pozycjonowanie. Opcjonalny uchwyt MBK umożliwia nawet montaż serii VEXO na suficie. Zainstalowanie dedykowanego modułu z transformatorem 70V/100V umożliwia stosowanie serii VEXO w systemach wysokoimpedancyjnych.

 

Producent przewidział również współpracę serii z cyfrowymi sieciami audio. Stosując interfejs sieciowy ANI44XT Dante w aktywnym modelu, można zintegrować go z dowolną siecią AV obsługującą Dante i przesyłać dźwięk cyfrowy za pomocą dowolnego kompatybilnego rozwiązania na rynku. Ponadto aktywne modele serii VEXO mają potężne DSP z unikalną technologią WaveDynamics. Dzięki niej każdy użytkownik ma kontrolę najbardziej zaawansowanych parametrów. Zintegrowany procesor DSP ma przygotowane presety dla różnych konfiguracji, które mogą być ładowane przez gniazdo USB z tyłu urządzenia. Aplikacja AUDAC Touch umożliwia kontrolę oraz sterowanie aktywnymi kolumnami głośnikowymi VEXO za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Wszystkie modele w sekcji wysokotonowej mają kompresyjny driver o średnicy 1,7 cala zainstalowany w obrotowym falowodzie o dyspersji kątowej 90° x 70°. VEXO 110 bazuje na 10-calowym, VEXO 112 na 12-calowym, a VEXO 115 na 15-calowym przetworniku szerokopasmowym. Największy model zapewnia przetwarzanie częstotliwości już od 50 Hz, oferując maksymalny SPL na poziomie 127 dB. Szeroki wachlarz modeli oraz ich wersji w połączeniu z niezwykłą skutecznością i możliwościami montażu sprawiają, że seria VEXO poradzi sobie nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.