Firma Audac ogłosiła uzupełnienie rodziny wzmacniaczy mocy SMQ Wavedynamics o model przeznaczony do instalacji wymagających wyższej dystrybucji mocy. Poznajcie nowy czterokanałowy model Audac SMQ125.

Seria SMQ to czterokanałowe wzmacniacze mocy zapewniające nowy standard niedrogiego wzmacniania dźwięku zarówno w stacjonarnych, jak i mobilnych instalacjach audio. Ich zaawansowane funkcje i dostępność w różnych mocach wyjściowych dla 350 W, 500 W, 750 W i 1250 W zapewniają ogromną elastyczność w wielu zastosowaniach. Procesor WaveDynamics DSP w połączeniu z 2,5-calowym wyświetlaczem LCD zapewnia intuicyjne zarządzanie ułatwiające konfigurację. Użytkownik ma do dyspozycji filtry Butterworth, Bessel i Linkwitz-Riley z możliwością wyboru roll-off, które można skonfigurować jako Low/High & Band Pass oraz 7-pasmowy korektor z regulowanymi częstotliwościami i współczynnikiem Q. Inne dostępne funkcje to opóźnienie i dynamiczne podbicie dolnego pasma. Ustawienia te można konfigurować za pomocą przedniego panelu wzmacniacza, przy czym dostęp można uzyskać na dwóch różnych poziomach (użytkownika i administratora) za pomocą hasła lub zabezpieczenia kluczem USB.

Po zainstalowaniu opcjonalnego ANI44XT, ogólnodostępna aplikacja AUDAC Touch umożliwia pełne korzystanie z funkcji WaveDynamics bezpośrednio z urządzenia mobilnego, tabletu lub komputera, z którego można również sterować całym systemem. Ochronę głośnika zapewnia ogranicznik mocy wyjściowej, dzięki któremu można skonfigurować maksymalną moc wyjściową dla każdego kanału (w watach). Konfiguracja jest prosta dzięki wstępnym ustawieniom głośników i pełnym konfiguracjom systemu, które można wybrać z biblioteki i przesłać za pomocą pamięci flash USB. Zapewnia to najlepszą wydajność akustyczną z doskonałą ochroną głośników. Matryca wyboru wejść w połączeniu z gniazdami w standardzie XLR i Terminal block zapewnia dużą elastyczność i kompatybilność ze źródłami. Wyjścia są zrealizowane na gniazdach Speakon i Terminal block. Integrację systemu ułatwia port sterowania RS-232. Opcjonalny interfejs Dante jest dostępny dla wzmacniaczy WaveDynamics. Instalacja tego interfejsu sieciowego umożliwia odbieranie i wysyłanie wysokiej jakości dźwięku o niskim opóźnieniu przez standardową sieć Ethernet.