Firma JBL Professional zaprezentowała dwie nowe kolumny głośnikowe z serii Control Contractor. To modele COL600 i COL800, które dzięki swoim właściwościom stanowią idealne rozwiązanie instalacyjne do rożnych przestrzeni takich jak sale konferencyjne, wykładowe, biura, sklepy itp.

Dzięki szerokiemu pokryciu poziomemu i wąskiemu pokryciu pionowemu z wbudowanym kątem nachylenia 10° w dół, oba modele serii COL zapewniają optymalne pokrycie dla większości obszarów odsłuchowych, umożliwiając jednocześnie instalację głośnika płasko na ścianie. Głośniki niskotonowe typu Racetrack zapewniają maksymalny obszar promieniowania w obudowie kolumny. Transformatory z wieloma odczepami pozwalają na użycie głośnika na rozproszonych liniach głośnikowych 70V lub 100V, podczas gdy głośnik można przełączyć do bezpośredniej pracy 8-omowej.

Wszechstronna instalacja kolumn jest możliwa dzięki dwóm dołączonym wspornikom L, które można zainstalować na górnym lub dolnym panelu. Głośniki te mogą być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń i posiadają stopień ochrony IP54 (zgodnie z normą IEC60529) w celu ochrony przed wnikaniem pyłu lub wody. Przetworniki są zabezpieczone przed wodą, maskownica ma wodoodporną powłokę, a w zestawie znajduje się osłona chroniąca zaciski wejściowe.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia głośników z serii COL, które rozwiązują tak wiele potrzeb audio i są idealne do uzupełnienia naszej rodziny produktów Control Contractor. Łączą w sobie niesamowity pakiet wydajności i estetyki oraz zapewniają piękne pokrycie zarówno w pionie, jak iw poziomie” – powiedział Rick Kamlet, starszy menedżer ds. głośników instalacyjnych w HARMAN Professional Solutions.