W poniedziałek 17 kwietnia Nigel Kennedy wystąpił w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Angielski wirtuoz skrzypiec wraz ze swoim zespołem zaprezentował retrospektywny program “Spiritual Connection”, podczas którego przedstawił swoje ulubione utwory. Koncert został nagłośniony przy pomocy systemu JBL Professional VTX A6.

Nigel Kennedy uznawany jest za jednego z najwybitniejszych żyjących skrzypków. Otrzymał wiele nagród, w tym BRIT Award za najlepszy klasyczny album brytyjski i nagrodę Grammy. Kennedy słynie z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki klasycznej, często łącząc improwizację i eksperymentując z różnymi stylami muzycznymi. Nagrał wiele albumów, w tym bestsellerowe “Cztery pory roku” Vivaldiego, które sprzedało się w ponad dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie. Artysta współpracował z wieloma wiodącymi orkiestrami, takimi jak Berlińska Filharmonia, Nowojorska Filharmonia i London Symphony Orchestra. Kennedy jest również cenionym kompozytorem, który tworzy oryginalne utwory oraz aranżacje klasycznych dzieł.

Niedawno w warszawskiej Filharmonii Narodowej odbył się koncert angielskiego artysty wraz zespołem podczas, którego zaprezntowali program “Spiritual Connection”. Był to retrospektywny projekt, w którym Kennedy przedstawił wachlarz swojej ulubionej muzyki, w tym m.in. kompozycje własne, utwory Bacha, a także własne aranżacje kompozycji autorstwa Komedy i Sakamoto.

Wydarzenie zostało nagłośnione za pomocą systemu JBL Professional VTX A6. To najmniejszy do tej pory system liniowy najnowszej generacji w kompaktowej obudowie. Jest wyposażony w dwa 6,5-calowe przetworniki niskotonowe oraz opatentowany 3-calowy kompresyjny przetwornik wysokotonowy. Zaprojektowany by sprostać różnorodnym wymaganiom nagłośnieniowym jako wszechstronne rozwiązanie dla mniejszych i średnich obiektów – dla rentalu, firm eventowych, teatrów, klubów oraz kościołów.

Może być wykorzystywany jako samodzielny system lub jako uzupełnienie większych systemów serii JBL VTX, dając realizatorom narzędzie do tworzenia optymalnego systemu dla dowolnego typu instalacji. Prosty w użyciu pakiet akcesoriów i najlepsze w swojej klasie oprogramowanie (Performance Manager, LAC3 i Array Link).