W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką nowoczesnych domów kultury do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 18 kwietnia w Centrum Kultury Kwadrat w Krakowie. Tematy, jakie będą poruszane, są istotnymi elementami działalności instytucji kultury.

Jakie tematy będą poruszane na konferencji?
Mowa tutaj o takich wątkach jak: pozyskiwanie środków na rozwój, profesjonalną organizację wydarzeń, wykorzystanie nowoczesnych technologii w ośrodkach kultury, z naciskiem na energooszczędność, a także debata o wizji ośrodków kultury przyszłości. Będzie to idealna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów pomiędzy innymi ośrodkami kultury, firmami i specjalistami działającymi w kulturze.

Konwencja wydarzenia
Konferencja będzie podzielona na dwie części. Prelekcje, które będą składać się z trzech obszarów: pozyskiwanie funduszy na kulturę, nowoczesne technologie do wykorzystania w działalności kulturalnej oraz efektywna organizacja wydarzeń kulturalnych. Druga część to  warsztaty z dużą dawkę specjalistycznej wiedzy, przeznaczone dla osób, które chcą szczegółowo zapoznać się z danym aspektem działalności i rozwoju instytucji kultury.

Nowe możliwości
Celem konferencji Nowoczesna Przestrzeń Kultury jest zainspirowanie i wyposażenie uczestników w nowe narzędzia, wiedzę i technologie. Elementy te umożliwią skuteczne wykorzystanie przestrzeni kulturowych jako miejsca spotkań, działań artystycznych i kulturalnych. Konferencja ma pomóc instytucjom kultury w przystosowaniu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań publiczności. Ma również za zadanie pokazać, jak zmniejszyć zużycie energii, wykorzystując nowoczesne technologie.

Dalsze koncepcje przedsięwzięcia
Konferencja ma na celu umożliwienie instytucjom kultury wymianę wiedzy i doświadczeń, dzielenie się najlepszymi praktykami i rozwiązaniami, które są z powodzeniem stosowane w innych instytucjach. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia nowych ścieżek rozwoju własnej instytucji kultury, a także do nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. Kolejny ważny cel to zwiększenie świadomości na temat organizacji samych wydarzeń kulturalnych, od etapu projektowania, przez przygotowanie, do samej realizacji. Istotnym elementem w tym obszarze będzie optymalne tworzenie wydarzeń w zakresie kosztów organizacji, co ma istotne znaczenie przy aktualnie rosnących kosztach usług i towarów. Poprzez takie działania instytucje kultury mogą zwiększyć swoja działalność i przyczynić się do większego rozwoju kulturalnego społeczeństwa.

Wydarzenie jest skierowane do dyrektorów, kierowników, pracowników działów technicznych teatrów, ośrodków, centrów oraz domów kultury, którzy poszukują nowych ścieżek rozwoju swoich placówek.

Więcej informacji o konferencji oraz rejestracja na stronie: www.przyszlosckultury.pl