LIGHT THE SKY

W piątek 1 maja o godzinie 21.30 technicy estradowi rozświetlą niebo w całym kraju prezentując krótki pokaz przygotowany w ramach solidarności z polską służbą zdrowia.

Akcja “LIGHT THE SKY” jest wyrazem solidarności z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu czyli personelem medycznym. Jest też sposobem na zamanifestowanie dramatycznej sytuacji w branży techniki estradowej.

Walka szeroko pojętego personelu medycznego jest w obecnym czasie najbardziej heroiczna. Na nich spoczywa ogromny ciężar ratowania życia i powstrzymania pandemii. Ich poświęcenie i nadludzki wysiłek nie może być niezauważony i niedoceniony.

Jednocześnie, w sektorze kultury toczy się inna walka, o przetrwanie artystów, realizatorów, techników i przedsiębiorstw. Zakaz spektakli, koncertów, wystaw, wszelkich imprez rozrywkowo-artystycznych, oznacza niemożność wykonywania pracy. A życie od tak nie może się zatrzymać!

Kultura jest absolutnie konieczna do życia. Obecnie możemy oglądać koncerty i wystawy tylko w Internecie. Wracamy do wspomnień z festiwali. Ktoś je wymyślił, ktoś je zagrał, ktoś je stworzył i nagrał. Sektor kultury i techniki estradowej przeżywa ogromny kryzys. Teatry, sale koncertowe, kluby, areny są puste. Dziesiątki tysięcy ludzi pracujących w kulturze nie są w stanie normalnie funkcjonować.

Konsekwencje tego kryzysu pozostaną z nami na dłużej, poza ten moment gdy wyjdziemy z naszych domów, do pracy, do parku czy na zakupy.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij