DMS Pro

Firma DMS Pro z Białegostoku oferuje procesjonalne usługi związane z techniką estradową i sceniczną. Ich zakres obejmuje między innymi nagłośnienie, oświetlenie, multimedia oraz symulacje i pomiary akustyczne obiektów. W sezonie ekipa DMS Pro zajmuje się realizacją nawet kilku czy kilkunastu imprez tygodniowo. By móc spełniać rosnące wymagania klientów oraz realizować piętrzące się zlecenia, firma postanowiła zainwestować w kolejny duży system nagłośnieniowy.

Po wnikliwej analizie rynku wybór padł na w pełni skalowalny system Martin Audio WPC, który stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności pokrycia dźwiękiem większej powierzchni. Grono składające się z dwunastu modułów mierzy ok. 5 m, a jego parametry wystarczają na zapewnienie niezapomnianych wrażeń kilkunastotysięcznej widowni. Pojedynczy moduł w sekcji niskotonowej oferuje dwa neodymowe przetworniki 10” (250 mm), w sekcji średniotonowej dwa drivery 5” (125 mm) zaś sekcja wysokotonowa składa się z czterech driverów 0,7” (19 mm) z  indywidualnymi wylotami. Taki układ zapewnia bardziej efektywne, naturalne i pozbawione zniekształceń przetwarzanie dźwięku. System gra między 65 Hz a 18 kHz i oferuje SPL na poziomie 135 dB. W przypadku systemu WPC możliwe jest sterowanie jednym, dwoma lub trzema modułami z poziomu jednego kanału wzmacniacza, co przekłada się na możliwość idealnego dostosowania pokrycia, opóźnienia i pracy całego klastra.

Od lewej: Daniel Odyniec (właściciel DMS Pro), Jacek Stanisławski (Phono Media), Piotr Romaniuk (inżynier systemu z firmy DMS Pro), Richard Van Nairn (EMEA Sales Manager).

Do białostockiej firmy trafił zestaw składający się z 24 modułów full range oraz 12 subwooferów SXH218. Jak przyznaje ekipa DMS Pro, system WPC zapewnia doskonałe parametry dźwięku już przy instalacji nawet ośmiu modułów na stronę. Gwarantuje dużą moc, odpowiedni zapas headroomu i znakomitą barwę przy stosunkowo niewielkich gabarytach, ułatwiających transport i montaż. System zdążył już pracować w najtrudniejszych warunkach pogodowych: w deszczu, błocie i w zimie przy dużym zasoleniu, zawsze gwarantując nieprzerwaną pracę. Warto dodać, że poza systemem WPC w DMS Pro pracują również inne rozwiązania Martin Audio. Firma zakupiła dodatkowo osiem monitorów XE300, które od razu przypadły do gustu nie tylko ekipie, ale przede wszystkim artystom, oferując wysokiej klasy brzmienie, dużą moc i niewielkie gabaryty. Wszystkie wspomniane zestawy głośnikowe zasilane są przy pomocy wzmacniaczy iK42. Inżynierowie systemu pracujący w białostockiej firmie korzystają również z oprogramowania do projektowania systemów DISPLAY, a praca wszystkich wzmacniaczy jest kontrolowana z poziomu oprogramowania VU-NET.

Zdjęcia: Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia