Warszawska firma LD Audio rozpoczęła sezon koncertowy naprawdę mocnym uderzeniem. W jej ofercie pojawił się flagowy system Meyer Sound Panther! To już kolejny system amerykańskiego producenta w firmie LD Audio, która jest wierna marce Meyer Sound od 2008 roku.

LD Audio to firma z dużymi tradycjami prowadzona przez duet ojca i syna – Piotra i Pawła Danielskich. Na przestrzeni lat zrealizowała wiele wydarzeń, a jej lista referencyjna jest naprawdę imponująca. Firma dostarcza sprzęt na różne koncerty i festiwale z udziałem wielu uznanych artystów. Do tej pory były to między innymi takie imprezy jak: Ursynalia, Knock Out Festival, Globaltica, Festiwal Rockowy Węgorzewo, Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty czy Noce Bluesowe w Rawie Mazowieckiej. Wśród wykonawców, z którymi współpracowało LD Audio można wymienić Alice’a Coppera, Biohazard, Evanescence, Faust Again, Godsmack, Hey, Jethro Tull, Lady Pank, Mr.Big, My Chemical Romance, Papa Roach, Sabaton, Saxon, Skunk Anansie, Steve Vai, Zakk Wylde i wielu innych.

LD Audio od wielu lat w trakcie swoich realizacji wykorzystuje rozwiązania marki Meyer Sound. W jej posiadaniu są takie systemy jak Mica i Melodie. Od teraz dołącza do nich najnowszy flagowy system amerykańskiego producenta w konfiguracji: 16 elementów szerokopasmowych Panther + 12 subwooferów 2100-LFC. Paweł Danielski tak komentuje zakup nowego systemu: „Korzystamy z systemów Meyera od 2008 roku i postanowiliśmy pozostać wierni tej marce. Cenimy jej produkty za dobre brzmienie i wysoką jakość. Ponadto dzięki temu, że systemy są aktywne, przekłada się to na wygodę eksploatacji i niższe koszty logistyki”.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla nowego systemu LD Audio był koncert amerykańskiego boysbandu The Big Time Rush. Impreza odbyła się 7 czerwca 2024 roku na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Konfiguracja systemu podczas tego wydarzenia składała się z następujących elementów: 12 x Panther L, 4 x Panther W, 12 x 2100-LFC, 4 x SLS ACOUSTICS F1 I 1 X GALAXY 816. Jak powiedział nam po koncercie Paweł Danielski – Panther jest wprost rewelacyjny! Na koncercie dla przeszło 9000 tysięcy osób sprawdził się znakomicie, a uczestnicy zgodnie podkreślali wysoką jakość nagłośnienia.

System liniowy Panther od momentu swojej premiery cieszy się niezwykle dużą popularnością i gości na wielu światowych scenach. Oferuje technologie dużego systemu zamknięte w kompaktowej i lekkiej formie. Ponad 150 dB SPL i tylko 68 kg! System jest wystarczająco wydajny do obsługi największych festiwali, a jednocześnie na tyle elastyczny, by mógł być wykorzystywany na scenach, w teatrach, domach kultury i w środowiskach korporacyjnych. Dzięki przełomowej, nowej, ultralekkiej konstrukcji wzmacniacza klasy D, Panther zapewnia tę samą imponującą moc wyjściową, a jednocześnie jest lżejszy od konkurencyjnych systemów liniowych. Aktywna konstrukcja oznacza, że  nie ma potrzeby dobierania, konfigurowania czy wdrażania dodatkowych wzmacniaczy. System cechuje się także eleganckim wzornictwem i wysoką odpornością mechaniczną. Obudowa o klasie IP55 jest odporna na kurz i zachlapania, a dodatkowo  każdy moduł wyposażono w uszczelnione złącza Neutrik TOP, które sprawiają, że nie ma potrzeby stosowania osłon przeciwdeszczowych. Systemem Panther można zarządzać przez doskonale znane narzędzia z oferty Meyer Sound takie jak MAPP 3D, GALAXY, Compass i Spacemap Go.

Uzupełnieniem możliwości systemu Panther w zakresie najniższego pasma jest subwoofer 2100-LFC. Jego nowatorska konstrukcja stanowi połączenie wydajnego wzmacniacza klasy D z opracowanym od podstaw pojedynczym, 21-calowym przetwornikiem z czterema cewkami. Urządzenie oferuje pasmo przenoszenia od 30 do 125 Hz, a przy tym jest o ponad 30 cm węższy i około 20 procent lżejszy niż  model 1100-LFC. Jego odpowiedź częstotliwościowa oraz fazowa 2100-LFC jest dostosowana w taki sposób by mógł uzupełniać nie tylko system Panther, ale też inne systemy Meyer Sound. Dzięki temu 2100-LFC świetnie sprawdzi się w przypadku klientów, którzy mają starsze modele 900-LFC lub 750-LFC i chcą poszerzyć swoje możliwości. Podobnie jak system Panther, 2100-LFC wyposażono w ten sam moduł umożliwiający połączenia analogowe, jak i cyfrowe w standardzie Milan AVB.

Tekst: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Paweł Danielski, LD Audio