Firma Sennheiser zaprezentowała mikrofon nagłowny o symbolu HM 200. Nowy model cechuje wytrzymała i wyjątkowo lekka konstrukcja wykorzystująca kapsułę najmniejszego mikrofonu krawatowego firmy Sennheiser MKE 1.

HM 200 jest dostępny w kolorze srebrnym z przezroczystymi zaczepami nausznymi i beżowym kablem. Mikrofon ma w zestawie beżową piankową osłonę przeciwwietrzną, jedną dużą i jedną małą osłonkę ochronną dla wizażysty, sześć klipsów mocujących i futerał transportowy.

Metalowa konstrukcja tego modelu nagłownego jest lekka, wytrzymała i elastyczna; kabel został wyposażony w profesjonalne 3-pinowe złącze. Krótsze niż w innych modelach ramię wysięgnika dodatkowo sprawia, że mikrofon jest niemal niezauważalny.

HM 200 wykorzystuje kapsułę najmniejszego mikrofonu krawatowego firmy Sennheiser –MKE 1, który jest znany ze wszystkich zalet konstrukcji wszechkierunkowej, takich jak mniejsza podatność na szum wiatru, przy jednoczesnym skupieniu na głosie mówiącego. Mikrofon jest praktycznie niewidoczny z daleka, oferując zarazem potężny dźwięk – to sprawia, że HM 200 będzie idealnym wyborem do produkcji muzycznych.

„HM 200 odniósł ogromny sukces jako produkt robiony na zamówienie na naszym rodzimym rynku broadcastowym. Najwyższy czas, aby przekształcić ten świetny mikrofon nagłowny w produkt seryjny i udostępnić go nadawcom, a także inżynierom dźwięku w teatrach i operach na całym świecie” – wyjaśnia Tom Vollmers, Manager Professional Portfolio w firmie Sennheiser.