Legendarny zespół Guns N’ Roses przebywa aktualnie na światowym tourne koncertując w Ameryce Północnej po letnich występach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Grupie towarzyszy główny inżynier dźwięku Dave Natale, który podczas dwóch ostatnich tras zespołu Rolling Stones korzystał z mikrofonów Austrian Audio.

W trakcie trasy koncertowej Guns N’ Roses, Natale wykorzystuje mikrofony pojemnościowe Austrian Audio OC18 do nagłośnienia overheadów oraz modele CC8 na hi-hacie i talerzach zestawu perkusyjnego Franka Ferrera. Te wyprodukowane w Wiedniu mikrofony, nie tylko doskonale sprawdzają się przy nagłaśnianiu perkusji. Docenił je również gitarzysta Guns N’ Roses, Richard Fortus, który tak się o nich wypowiada: „Dave gdy do nas dołączył, zainstalował mikrofony Austrian Audio na moich wzmacniaczach Magnatone. Byłem pod tak dużym wrażeniem brzmienia OC18 na żywo, że postanowiłem wypróbować je również w studio. Jestem zachwycony szczegółami i ciepłem dźwięku. To absolutna klasyka.”

Richard Fortus i Dave Natale

O Austrian Audio
Austriacka firma Austrian Audio powstała w 2017 roku po zamknięciu biur AKG w Wiedniu. Inżynierowie postanowili stworzyć coś nowego, ambitnego i szanującego swoje dziedzictwo. Austrian Audio rozpoczęło działalność z podstawowym zespołem poprzednich pracowników AKG, wnosząc do nowej firmy 350 lat doświadczenia inżynierskiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.