Mirek Michalak przez lata stał za największymi produkcjami koncertowymi współpracując z jedną z bardziej znanych firm rentalowych w kraju. Ten doskonale znany w branży koncertowej specjalista w ostatnim czasie postawił na dynamiczny rozwój własnej działalności, a co za tym idzie, do magazynu Mirus Sound trafiły najnowocześniejsze elementy scenicznego wyposażenia dźwiękowego.

W przypadku wielofunkcyjnego systemu liniowego Mirek postawił na najnowszą serię JBL VTX A8 w ilości 24 sztuk modułów szerokopasmowych oraz szesnastu subwooferów VTX B18. Całość z dedykowanymi transporterami, pokrowcami oraz trzema typami ram mocujących: standardową, lekką ramą typu „mini” oraz tzw. Base Plate do stack’owania do ośmiu modułów A8 na dowolnym subwooferze z możliwością ustawienia kątów od -15 do +5 stopni. Wszystkie zestawy głośnikowe zasilane są ośmioma dedykowanymi, 4-kanałowymi wzmacniaczami Crown iT4500HD z DSP i presetami dla serii VTX.

“Wybrałem system ze względu na jego dobre brzmienie, wysoką skuteczność i fantastyczny rigging. Estetyczne wykonanie, dopracowane szczegóły zarówno w domenie processingu jak i mechanice oraz transporcie i niska waga czyni ten system doskonałym wyborem zarówno do zastosowań koncertowych jak i eventowych.”

Niebagatelne znaczenie ma fakt, że A8 to kolejny system z doskonałej serii VTX z nagrodą TEC Award za technologiczną doskonałość i kreatywność w kategorii „Sound Reinforcement Loudspeakers”.