W ofercie firmy Sennheiser pojawiło się kilka nowych zestawów mobilnych, zawierających mikrofony kompatybilne z aparatami oraz urządzeniami mobilnymi w połączeniu ze statywem Manfrotto PIXI Mini Tripod oraz uchwytem Sennheiser Smartphone Clamp. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla vlogerów i twórców treści multimedialnych używających w swojej pracy smartfonów. Podstawowy zestaw akcesoriów jest również dostępny jako samodzielny produkt.

– Zestawy mobilne zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie audio w gotowych do użycia pakietach. Niezależnie od tego, czy wolisz mikrofon nakamerowy, czy bezprzewodowy lavalier, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie oraz różne inteligentne akcesoria, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania – mówi Nicole Fresen, product manager w firmie Sennheiser.

Zestaw mobilny MKE 400

Zestawy mobilne MKE 200 Mobile Kit i MKE 400 Mobile Kit
Ponieważ nagrywanie wideo często odbywa się na różnych urządzeniach, zarówno MKE 200 jak i MKE 400 mają w zestawie kable 3,5 mm TRS i TRRS do użytku odpowiednio z lustrzankami cyfrowymi i urządzeniami mobilnymi. Dzięki Smartphone Clamp i Manfrotto PIXI z zestawami Mobile Kit, vlogerzy i twórcy mogą nagrywać w każdej sytuacji.

Zestaw mobilny XS Lav USB-C

Zestaw mobilny XS Lav USB-C
Zestaw ten łączy uchwyt Smartphone Clamp i statyw PIXI z przewodowym mikrofonem lavalier USB-C firmy Sennheiser, tworząc idealne wyposażenie do tworzenia vlogów i podcastów.

Zestaw mobilny XSW-D Portable Lav z nowym kablem XSW-D Mobile

Zestaw mobilny XSW-D Portable Lav
Bezprzewodowe rozwiązanie z mikrofonem lavalier firmy Sennheiser jest dostępne nie tylko z uchwytem Smartpone Clamp i statywem Mini Tripod, ale także ma w komplecie dodatkowy kabel TRS-TRRS do połączenia ze smartfonami (dostępny także oddzielnie jako kabel XSW-D Mobile). Ten specjalny kabel wyposażony jest w tłumik zapewniający optymalny poziom sygnału dla urządzeń mobilnych.

Kabel CL 35 USB-C sprawia, że zestawy MKE 200, MKE 400 i XSW-D Portable Lav Mobile Kit można wykorzystać do nagrywania za pomocą urządzeń mobilnych ze złączem USB-C

Kabel CL 35 USB-C
Jako akcesorium jest dostępny osobno kabel CL 35-USB-C (TRS na USB-C), który sprawdzi się doskonale, jeśli chcesz używać zestawu mobilnego MKE 200, MKE 400 i XSW-D Portable Lav z urządzeniem wyposażonym w złącze USB-C.