Miło nam poinformować, że od 01.10.2020 firma Lauda-Audio jest wyłącznym dystrybutorem marki HK Audio oraz Hughes&Kettner w Polsce. Z tej okazji prezentujemy najnowszy zestaw nagłośnieniowy typu all-in-one HK Audio Polar 12. Większy brat modelu Polar 10 jest idealnie dopasowany do wymagań muzyków i DJ-ów.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

HK Audio Polar 12 to kolumnowy system nagłośnieniowy typu all-in-one. Zestaw składa się z modułu niskotonowego, który stanowi też podstawę dla sekcji szerokopasmowej. Zawiera on również moduł wzmacniacza, mikser i procesor DSP. System jest wyposażony w zintegrowany 24-bitowy procesor DSP. Zapewnia on spójne brzmienie w paśmie od 35 Hz do 20 kHz z tolerancją +/- 10 dB. Oferując bogatą barwę przy niskim zniekształceniu, zapewnia bezproblemowy i skuteczny odsłuch.

Dyspersja pozioma wynosząca 120° oraz odporność na sprzężenia akustyczne ułatwia optymalne ustawienie zestawu. Może on znajdować się bezpośrednio za artystą, pełniąc zarazem rolę odsłuchu scenicznego. Możliwość ustawiania opóźnień umożliwia budowania stref. Na pokładzie jest 4-kanałowy mikser (2x XLR combo/1x jack 6,35 mm/1x AUX RCA) z osobną regulacją poziomu głośności. Zaimplementowana technologia Bluetooth 5.0 pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Dzięki temu system staje się zupełnie bezprzewodowy. Producent przygotował 5 presetów dostosowanych do kształtowania odpowiedniej charakterystyki dźwięku w trudnych akustycznie miejscach.

Sekcja średniotonowa zbudowana jest z 6 neodymowych przetworników o średnicy 3” z ¾” cewką. Uzupełnia ją sekcja wysokotonowa oparta na jednym przetworniku jednocalowym. Cały moduł szerokopasmowy waży jedynie 3,9 kg. Subwoofer z 12” głośnikiem i 2,5” cewką w wytrzymałej drewnianej obudowie o wadze 22,1 kg gwarantuje potężne brzmienie niskich częstotliwości.

Wbudowany wzmacniacz o mocy 2000 W klasy D zapewnia odpowiednią dynamikę. Nowy system połączeń E.A.S. sprawia, że ​​kable są zbędne co gwarantuje łatwą konfigurację, zapewniając jednocześnie, że POLAR 12 jest bezpieczny i stabilny w dowolnym miejscu. Dołączone torby na kolumny i pokrowiec na subwoofer sprawiają, że transport jest jeszcze łatwiejszy. System świetnie sprawdzi się w szerokiej gamie instalacji audiowizualnych w szkołach, centrach biznesowych czy salach bankietowych.