Seria kolumnowych systemów nagłośnieniowych POLAR niemieckiej marki HK Audio zdobyła już uznanie na całym świecie, a obecnie została wzbogacona o nowy model, tym razem najmniejszy z nich, ale równie interesujący.

Podobnie jak wyższe modele, POLAR 8 charakteryzuje się tym samym, bardzo atrakcyjnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania i, oczywiście, znakomitym dźwiękiem. Producent widzi dla niego zastosowanie przede wszystkim na mniejszych scenach, w salach prób czy podczas różnych wydarzeń, także plenerowych – ale oczywiście system sprawdzi się w wielu sytuacjach, jednocześnie oferując wygodę użytkowania i mobilność. Biorąc pod uwagę jej możliwości, waga 18,5 kg wydaje się naprawdę niewielka. Ośmiocalowy subwoofer umieszczono we wzmocnionej metalem obudowie z tworzywa (ABS), zapewniającej czysty i precyzyjny bas. Z kolei w słupku znajduje się sześć 2,5-calowych przetworników (średnio i wysokotonowych) z magnesami neodymowymi i cewkami 1-calowymi, w układzie zakrzywionej kolumny, charakteryzującej się dyspersją 120° x 45°. Dzięki temu uzyskujemy czysty i wyrównany dźwięk, z dobrym pokryciem i bez spadków w jakimkolwiek fragmencie spektrum częstotliwości.

POLAR 8 wyposażono we wzmacniacz klasy D o mocy szczytowej 1 200 W. Maksymalny poziom (SPL) wynosi 118 dB, zaś pasmo przenoszenia pokrywa zakres od 50 Hz do 20 kHz (+/- 10 dB). Kolumna ma wbudowany mikser oferujący 3 kanały – dwa z gniazdami typu Combo (XLR/TRS) dla sygnałów mikrofonowych i liniowych, a także jeden z gniazdami RCA. Na tym ostatnim sterujemy również dostarczonym bezprzewodowo dźwiękiem z urządzenia mobilnego. POLAR 8 umożliwia streaming za pomocą Bluetooth 5 (który ma 4 razy większy zasięg niż starsze wersje). Dodajmy, że dwie takie kolumny mogą być połączone bezprzewodowo za pomocą Bluetooth TWS (True Wireless Stereo) dla uzyskania nagłośnienia stereofonicznego. Wzmacniacze mikrofonowe są wysokiej jakości, gwarantując odpowiedni dźwięk w każdej sytuacji, nawet w przypadku nieco słabszych mikrofonów, użytkownik ma także do dyspozycji korekcję Sub i Treble.

POLAR 8 jest kompaktowym systemem  kolumnowym typu all-in-one wysokiej jakości, charakteryzuje się mobilnością, łatwym montażem i możliwością bezprzewodowego parowania z drugim. To wszystko sprawia, że może być bardzo cennym narzędziem pracy w wielu sytuacjach. Dodajmy jeszcze, że w zestawie otrzymujemy pokrowiec transportowy na subwoofer i torbę na składany słupek.