Firma Riedel Communications wprowadza monitor odległości DisTag pomagający zachować dystans społeczny. Noszony na szyi lub w kieszeni, DisTag to niezawodny i precyzyjny przyrząd. Natychmiast ostrzega użytkownika za pomocą sygnałów dotykowych, wizualnych i dźwiękowych, gdy zbliża się przekroczenie obowiązkowej minimalnej odległości od innych osób.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Jak powiedział Thomas Riedel, założyciel i dyrektor generalny Riedel Communications:

„Po tygodniach kwarantann i innych ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, nasze społeczeństwo stopniowo wraca do normy. Ale jest to nowy typ normalności. Spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa jest nadal priorytetem numer jeden. Kluczowe branże, organizacje i instytucje zaczynają ponownie działać, a ludzie wracają do pracy. W ostatnich miesiącach jako społeczność nauczyliśmy się dostosowywać do nowych wzorców zachowań i sytuacji. Podstawowym aspektem jest zachowanie przez pracowników, gości i klientów bezpiecznego dystansu między sobą. I tu do gry wkracza nowe urządzenie DisTag.”

Dzięki kompaktowemu i minimalistycznemu wzornictwu DisTag jest idealny do produkcji mediów i wydarzeń, operacji przemysłowych, a także dla placówek medycznych, instytucji publicznych i kulturalnych, szkół i uniwersytetów oraz sprzedawców detalicznych. Urządzenie oferuje trzy poziomy sygnału: dwustopniowy alarm wibracyjny (haptyczny), dwustopniowy sygnał LED (wizualny) oraz dwustopniowy sygnał dźwiękowy (akustyczny). Granice bliskości sygnałów ostrzegawczych można indywidualnie zdefiniować i dostosować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi dystansu społecznego.

Jacky Voss, corporate business development manager w firmie Riedel, dodał:

„Dzięki niewielkim rozmiarom (93 mm na 41 mm) i niewielkiej wadze (61 gramów) urządzenie jest kompaktowe, wygodne i prawie niewidoczne dla użytkowników. DisTag może być używany praktycznie wszędzie, w pomieszczeniu lub na zewnątrz, a jego zintegrowana bateria zapewnia zasilanie do 12 godzin. A ponieważ nie wymaga dodatkowej infrastruktury, w każdej chwili można łatwo rozbudować system – wystarczy więcej DisTag-ów!”

Tagi:

riedel