Do grona profesjonalnych i wielozadaniowych naświetlaczy marki Elation dołączyły dwa nowe modele: Proteus Rayzor Edge oraz Blade, dające szerokie możliwości w projektowaniu oświetlenia, niezależnie od warunków pogodowych.

Projektantom z firmy Elation zależało, by nowe urządzenia z linii Rayzor były inspirujące i oferowały sporą swobodę użycia reżyserom i projektantom oświetlenia scenicznego, efektowego czy architektonicznego. Zdecydowaną zaletą wymienionych urządzeń jest zastosowanie wysokiego stopnia uszczelnienia, przez co z powodzeniem mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, nie bacząc na kurz, pył czy deszcz.

Proteus Rayzor Blade

W jednej obudowie wykonanej w standardzie IP65 zamknięto nie tylko wysokiej jakości liniowy wash, ale też LED-ową linię stroboskopową umieszczoną wokół krawędzi oraz system SpartLED FX. Jeśli chodzi o barwy, mamy tutaj do czynienia z jakością i parametrami bliźniaczymi do cenionego modelu Proteus Rayzor 760. Urządzenia wyposażono w 6 lub 12 niezależnie sterowanych diod LED RGBW o mocy 60W każda, dzięki czemu zarówno Blade, jak i Edge zapewnią potężny strumień światła. Gdy połączymy to ze zgłoszoną do opatentowania technologią SparkLED (pojedyncze białe diody umieszczone wewnątrz samego obiektywu, niezależnie sterowane) oraz linią stroboskopową wokół krawędzi otrzymamy nietuzinkowe urządzenie, dające masę możliwości.

Proteus Rayzor Edge

Wspomniana linia wykonana jest w technologii bezszwowej i składa się z 256 punktów LED w kolorze chłodno białym. Same możliwości źródeł światła to jednak nie wszystko, gdyż oba modele wyposażono w silnik pozwalający na ruch pochylający oraz zoom w zakresie od 5 do 45 stopni, przez co idealnie spiszą się w tworzeniu efektów wash na ścianach, zasłonach widowni czy w powietrzu podczas pokazów i wydarzeń.