Niemiecka firma Neumann.Berlin, specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego, i szwajcarska firma Merging Technologies, jeden z czołowych światowych producentów cyfrowych systemów rejestracji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, rozpoczęły współpracę pod parasolem grupy Sennheiser. Sennheiser przejął w całości udziały Merging Technologies, dzięki czemu Neumann.Berlin poszerzy swoją ofertę wysokiej jakości rozwiązań audio.

Dzięki legendarnym mikrofonom, monitorom i słuchawkom Neumann.Berlin jest uważany za punkt odniesienia nie tylko przez profesjonalistów – takich jak studia nagraniowe i nadawcy – ale także przez półprofesjonalnych użytkowników. Neumann nadal bazuje na niezawodności i najwyższej jakości swoich rozwiązań, ale także rozszerza swoją ofertę produktów. Integracja z Merging Technologies jest częścią strategii rozwoju Neumanna. „Planujemy wzmocnić ofertę Neumanna, szczególnie w obszarze cyfrowych strumieni pracy, aby zapewnić naszym klientom holistyczne rozwiązania audio studyjnej jakości. Produkty i rozwiązania Merging Technologies są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktów Neumann. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Merging” – mówi Ralf Oehl, dyrektor generalny Georg Neumann GmbH.

Merging Technologies jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań AD/DA, cyfrowych stacji roboczych audio, a także pionierem w tworzeniu oprogramowania obsługującego standard AES67. „Neumann.Berlin i Merging Technologies doskonale do siebie pasują, współpraca otwiera nowe możliwości dla obu stron. Obie firmy łączy pasja do doskonałości i dążenia do wyznaczania nowych standardów w audio” – dodaje Claude Cellier, założyciel i dyrektor generalny Merging Technologies.

Dotychczasowe portfolio obu firm pozostanie bez zmian. Pierwszym wspólnym produktem pod logiem Neumann będzie interfejs audio, który umożliwi doskonałą integrację rozwiązań Neumanna z cyfrową infrastrukturą.

Od lewej Ralf Oehl, CEO Georg Neumann GmbH, Dr. Andreas Sennheiser, Co-CEO Sennheiser,Claude Cellier, CEO Merging Technologies

Wraz z przejęciem Merging Technologies szwajcarska firma zostanie częścią Grupy Sennheiser poprzez strategiczne partnerstwo. Jej zespół składający się z około 20 osób nadal będzie znajdować się w siedzibie firmy w Puidoux w Szwajcarii, ale będzie ściśle współpracował z zespołem Neumann w Berlinie. Obie firmy widzą ogromny potencjał dla nowej współpracy, szczególnie w obszarze rozwoju i innowacji. „Cieszymy się, że możemy powitać pracowników Merging w ramach Sennheiser Group. Jako firma rodzinna chcemy w nadchodzących latach rozwijać się w sposób zrównoważony dzięki naszym własnym zasobom. Aby to osiągnąć, inwestujemy znacząco w nasz dział profesjonalnych rozwiązań” – powiedział Andreas Sennheiser, co-CEO Sennheiser Group. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych.

O firmie Neumann
Firma Georg Neumann GmbH, znana jako Neumann.Berlin, jest czołowym producentem mikrofonów studyjnych i twórcą takich legendarnych modeli jak U 47, M 49, U 67 i U 87. Od momentu założenia w 1928 roku firma zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za innowacje technologiczne. Od 2010 roku Neumann.Berlin rozszerzyła swoją ofertę w zakresie przetworników elektroakustycznych, monitorów studyjnych, głównie do zastosowań telewizyjnych i radiowych, nagraniowych oraz produkcji audio. Georg Neumann GmbH jest częścią grupy Sennheiser od 1991 roku i jest reprezentowany na całym świecie przez sieć spółek zależnych Sennheiser i partnerów handlowych.

O firmie Merging Technologies
Merging Technologies SA to szwajcarski producent z ponad 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu przełomowych, profesjonalnych produktów audio i wideo dla szerokiej gamy branż rozrywkowych i medialnych. Dysponując dedykowaną bazą użytkowników w elitarnym segmencie przemysłu muzycznego, filmowego, telewizyjnego, masteringowego i występów, firma Merging angażuje się w opracowywanie gam produktów o niezrównanej jakości i elastyczności, bez względu na zastosowanie. Merging Technologies tworzy narzędzia dla ludzi, którzy oczekują więcej od swoich systemów, mają wrodzoną potrzebę przekraczania granic i wierzą, że jakość zawsze jest na pierwszym miejscu.

O firmie Sennheiser
Wizją firmy Sennheiser jest kształtowanie przyszłości audio. Idea ta jest oparta na ponad 70-letniej kulturze innowacji, głęboko zakorzenionej w sposobie działania firmy. Założona w 1945 roku firma Sennheiser pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, które dziś jest czołowym producentem słuchawek, mikrofonów i bezprzewodowych systemów transmisji dźwięku. Od 2013 roku firmą zarządzają Daniel Sennheiser i dr Andreas Sennheiser – przedstawiciele trzeciego pokolenia rodziny. W 2018 roku grupa Sennheiser wygenerowała sprzedaż na poziomie 710,7 milionów euro.