Firma Sennheiser zaprezentowała nową odsłonę modelu MKE 400 – kompaktowego mikrofonu typu shotgun, który zapewnia profesjonalne funkcje mikrofonu nakamerowego o silnie kierunkowej charakterystyce. MKE 400  dostarcza fascynujący dźwięk zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i urządzeń mobilnych a co za tym idzie doskonale sprawdzi się w pracy vlogerów, kamerzystów i reporterów.

 

„O znaczeniu dobrego dźwięku dla wideo powiedziano już wiele. Teraz, dzięki nowemu mikrofonowi MKE 400, użytkownik może się przekonać, jak bardzo poprawia on dźwięk rejestrowany przez kamerę, przenosząc opowiadanie historii na wyższy poziom i oczarowując odbiorców. Zastępujemy dobrze znany i lubiany model MKE 400 udoskonaloną wersją i nawet zagorzali zwolennicy pierwowzoru zgodzą się, że najnowsza odsłona przewyższa oryginał pod wieloma względami. Nowy MKE 400 ma teraz także wyjście słuchawkowe z regulacją głośności, wytrzymałe wewnętrzne mocowanie antywstrząsowe, sprytną wewnętrzną owiewkę oraz funkcję automatycznego włączania/wyłączania, a także liczne akcesoria w zestawie” – powiedział Kai Lange, starszy kierownik produktu w Sennheiser.

Nowa jakość audio: kompaktowy mikrofon typu shotgun MKE 400 poprawia jakość dźwięku rejestrowanego przez aparat lub smartfon

Wszystko, czego potrzebujesz, aby nagrać dźwięk wysokiej jakości

1. Kierunkowy mikrofon skupia się na obiekcie i eliminuje zakłócenia z otoczenia
Swoją kierunkową charakterystykę MKE 400 zawdzięcza tubie interferencyjnej, generującej superkardioidalny wzór biegunowy, który zapewnia odbiór dźwięku z kierunku, w którym zwrócona jest kamera, jednocześnie eliminując rozpraszający hałas docierający z boków. Wynik: naturalnie brzmiące i wyraziste nagrania dialogowe, które pomogą ożywić przekaz.

2. Ochrona przed wiatrem i szumem z obudowy
Antywstrząsowy uchwyt kapsuły MKE 400 zapobiega przekazywaniu szumu powstającego w wyniku operowania aparatem, natomiast sprytnie zaprojektowana obudowa mikrofonu pełni również funkcję owiewki. Do pracy na zewnątrz dołączona jest osłona futrzana, którą wystarczy założyć na zintegrowaną owiewkę, aby uzyskać maksymalną ochronę przed wiatrem podczas nagrywania. Filtr dolnoprzepustowy mikrofonu eliminuje również problematyczne niskie częstotliwości, takie jak szumy z układów klimatyzacji lub dudnienie wiatru.

Zaglądając do wnętrza MKE 400, widzimy zamocowaną antywstrząsowo tubę interferencyjną (niebieskie elementy mocujące), co zapobiega przekazywaniu zakłóceń z operowania aparatem. Obudowa mikrofonu pełni również funkcję owiewki, co oszczędza miejsce i zwiększa poręczność.

3. Elastyczna adaptacja do każdego źródła dźwięku
Podczas nagrywania spotkasz głośnych i pewnych siebie mówiących, ale trzeba również  móc uchwycić delikatniejsze głosy. 3-stopniowy przełącznik czułości dostosowuje poziom dźwięku do wejścia mikrofonowego aparatu, pomagając uwzględnić wszystkie różnice w dynamice, z jakimi można się spotkać podczas kręcenia materiału.

MKE 400 ma w komplecie kable 3,5 mm TRS i TRRS do współpracy z lustrzankami cyfrowymi lub urządzeniami mobilnymi, zapewniając łatwe przełączanie z jednego urządzenia na drugie.

4. Pełna kontrola nad dźwiękiem
Jedną z najważniejszych rzeczy podczas nagrywania dźwięku jest kontrola poziomu i monitorowanie dźwięku. Dlatego MKE 400 jest wyposażony nie tylko w filtr dolnoprzepustowy i trzystopniowy przełącznik czułości, aby precyzyjnie dostosować poziom dźwięku, lecz także w wyjście słuchawkowe do monitorowania i zintegrowaną 8-stopniową cyfrową regulację głośności, ponieważ nie każdy aparat ma własne wyjście audio. Można do niego podłączyć dowolne słuchawki z wtykiem jack 3,5 mm i wygodnie monitorować poziom i jakość dźwięku podczas nagrywania.

5. Wszechstronność
Nagrywając wideo, zapewne nie ograniczasz się do jednego urządzenia. Podobnie jest w przypadku mikrofonu. MKE 400 ma w komplecie kable 3,5 mm TRS i TRRS do współpracy z lustrzankami cyfrowymi lub urządzeniami mobilnymi, zapewniając łatwe przełączanie z jednego urządzenia na drugie. Mocowanie typu zimna stopka z gwintem ¼-20 pozwala na uniwersalny montaż na aparacie, gimbalu, a nawet na końcu wysięgnika.

Akcesoria dołączone do MKE 400

6. Wygoda w małym gabarycie
Mądre powiedzenie mówi, że najlepszym mikrofonem jest ten, który akurat masz pod ręką. Z MKE 400 jesteś zawsze w gotowości, ponieważ jest tak niewielki i lekki, że możesz go zabrać wszędzie. Obudowa mikrofonu pełni również funkcję owiewki, a mocowanie antywstrząsowe znajduje się w środku, dzięki czemu nie tylko zyskujesz cenne miejsce w torbie, ale także na samym aparacie, zapewniając miejsce na inne akcesoria. Mówiąc o akcesoriach, kable MKE 400 można zwijać i blokować, dzięki czemu nie przeszkadzają i pozostają bezpiecznie podłączone podczas kręcenia.

7. Długi czas pracy
Mikrofon zasilają tylko dwie baterie AAA, które wystarczą nawet na 100 godzin ciągłego nagrywania dźwięku. Wskaźnik poziomu baterii niezawodnie ostrzeże na trzy godziny przed rozładowaniem baterii – to wystarczająco dużo czasu, aby dokończyć ujęcie, nad którym pracujesz.

Po podłączeniu z lustrzanką cyfrową MKE 400 automatycznie włącza się/wyłącza wraz z aparatem.

8. Ręczne lub automatyczne włączanie/wyłączanie zasilania
Po podłączeniu z lustrzanką cyfrową MKE 400 automatycznie włącza się/wyłącza wraz z aparatem. Dzięki temu mikrofon jest gotowy do pracy, co pomaga oszczędzać energię, gdy nie kręcisz. Wykrywanie zasilania działa również z wieloma modelami smartfonów: MKE 400 wyłączy się automatycznie po odłączeniu. Dostępny jest również ręczny przycisk zasilania, wyposażony w opóźnienie wyłączenia, aby uniknąć przypadkowego wyłączenia.

Zestaw mobilny – idealne rozwiązanie, aby rozpocząć przygodę z doskonałym dźwiękiem
MKE 400 jest również dostępny w zestawie mobilnym (MKE 400 Mobile Kit), który dodatkowo zawiera uchwyt Sennheiser Smartphone Clamp i Manfrotto PIXI Mini Tripod w poręcznym zestawie do umieszczenia w torbie lub do wykorzystania przenośnego.

Zawartość zestawu mobilnego MKE 400

„Jako twórca potrzebujesz narzędzi, które dotrzymają Ci kroku i pozwolą tworzyć materiały, które przykują uwagę odbiorców. MKE 400 to rozwiązanie, którego potrzebujesz: mikrofon nakamerowy od marki, której ufają profesjonaliści w branży audio” – dodał Kai Lang.