Allen & Heath zaprezentował nową serię mikserów cyfrowych. W jej skład wchodzą trzy kompaktowe modele CQ-12T, CQ-18T i CQ-20B skierowane do szerokiego grona odbiorców.  Ich zalety docenią muzycy, zespoły, realizatorzy czy firmy rentalowe obsługujące nieduże wydarzenia. Nowa seria charakteryzuje się bezkompromisową jakością przetwarzania 96 kHz, prostotą obsługi i szybkością konfiguracji.

 

Seria CQ jest zbudowana w oparciu o nowy innowacyjny silnik z przetwarzaniem 96 kHz i obejmuje trzy modele: CQ-12T i CQ-18T – wyposażone w dotykowe elementy sterujące i  7-calowy ekran multi-touch oraz CQ-20B – mikser w formie stageboxa, wszystkie sterowane za pomocą towarzyszących aplikacji CQ. Model  CQ-18T zapewnia 16 wejść mikrofonowo/liniowych i 1 liniowe wejście stereo, mniejszy CQ-12T oferuje 10 wejść mikrofonowo/liniowych i 1 liniowe wejście stereo, a CQ-20B udostępnia 16 wejść mikrofonowo/liniowych, z których dwa można używać jako wejścia instrumentalne Hi-Z i 2 jako liniowe wejścia stereo. Wszystkie trzy modele posiadają 6 niezależnych wyjść, które można skonfigurować tak, aby obsługiwały maksymalnie 3 wyjścia stereo.

Allen&Heath CQ-18T

„CQ wykorzystuje nasze słynne przetwarzanie i efekty, dodaje nowe ekscytujące narzędzia wspomagające miksowanie i zamyka to wszystko w naszej najmniejszej i najbardziej przystępnej cenowo serii mikserów cyfrowych” – mówi Keith Johnson, menedżer produktu w Allen & Heath. „Zazwyczaj, w tym przedziale cenowym, użytkownicy są zmuszeni wybierać pomiędzy średniej klasy mikserem analogowym, pozbawionym nowoczesnych funkcji, a podstawowym mikserem cyfrowym, w którym obniżono jakość. W przypadku CQ nie ma żadnych kompromisów. Jest to w pełni funkcjonalny mikser 96 kHz zapewniający oszałamiającą jakość dźwięku i inteligentne narzędzia, które niezależnie od Twojego doświadczenia pozwalają miksować mądrzej, lepiej brzmieć i pracować szybciej.”

Allen&Heath CQ-12T

Silnik wykorzystujący technologię FPGA firmy Allen & Heath, zapewnia liczne narzędzia oszczędzające czas, aby przyspieszyć i uprościć typowe zadania dla użytkowników o różnych umiejętnościach. Gain Assistant automatycznie ustawia wzmocnienie przedwzmacniacza na optymalny poziom oraz monitoruje i dostosowuje poziom pod kątem wszelkich nieoczekiwanych szczytów sygnału. Feedback Assistant identyfikuje i filtruje problematyczne częstotliwości na wszystkich wyjściach za pomocą prostej w obsłudze funkcji uruchamianej za pomocą jednego przycisku, zapewniając bardziej szczegółową kontrolę w przypadku wymagających środowisk akustycznych. Na wszystkich kanałach wejściowych obecny jest automatyczny mikser mikrofonowy (AMM), który natychmiast poprawia klarowność sygnałów i redukuje szumy tła w zastosowaniach opartych na mowie.

Allen&Heath CQ-20B

Seria CQ wprowadza również nowy zestaw wysokiej jakości, przyjaznych dla użytkownika algorytmów pogłosowych, opóźnienia i modulacji z ustawieniami wstępnymi specyficznymi dla instrumentu w celu szybkiej konfiguracji, podczas gdy narzędzie FX Assist kształtuje efekty, dynamicznie reagując na sygnał wejściowy w celu uzyskania optymalnej klarowności. CQ-18T i CQ-20B oferują 4 silniki FX, natomiast CQ-12T – dwa. Wszystkie trzy miksery CQ korzystają z elastycznych opcji nagrywania i odtwarzania, wielokanałowego interfejsu audio USB, wielościeżkowego odtwarzania i nagrywania na karcie SD, prostego nagrywania i odtwarzania stereo za pośrednictwem zewnętrznego napędu USB, a także wygodnego odtwarzania stereo Bluetooth.

Seria CQ jest obsługiwana przez parę bezpłatnych aplikacji wieloplatformowych. Aplikacja CQ-MixPad umożliwia zdalne sterowanie mikserem z dowolnego miejsca w obiekcie, podczas gdy aplikacja CQ4You pozwala wykonawcom przejąć kontrolę nad osobistym miksem monitorów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Modele  CQ-18T i CQ-20B korzystają ze zintegrowanego, dwuzakresowego Wi-Fi o wysokiej wydajności, umożliwiające szybkie i łatwe łączenie aplikacji sterujących bez dodatkowego sprzętu sieciowego.